חברת MakerBot, יצרנית המדפסות התלת מימד (3D) השיקה בישראל סדרת מדפסות חדשה המיועדת לשוק הביתי. המדפסות ידידותיות למשתמש וקלות להפעלה, ומספקות יכולת להדפסת מודלים בתלת מימד בבית ללא צורך בידע טכני.

הדפסה בלחיצת כפתור
כדי להדפיס, ניתן לתכנן את המודל הרצוי דרך תוכנת ה-MakerWear במחשב בצורה עצמאית או להוריד מודולים מוכנים מהרשת. אם נרצה, אף ניתן גם לבצע סריקה פשוטה של האובייקט על ידי סורק ייעודי אשר מסוגל לסרוק מוצרים בתלת מימד ברמת גימור גבוהה. ניתן להדפיס מודלים ולשלבם לכדי אובייקט אחד גדול בצבעים שונים או להדפיס מודל קטן ברמת גימור גבוהה.

באמצעות תוכנת ה-MakerWear, ניתן לבצע את רוב העבודה מול המדפסת. יש לה יכולת לעיצוב המודל, הורדה של מודלים מהרשת דרך ספרייה עצמאית של MakerBot וכן שיתוף והעלאת מודלים תלת מימד דרך אתר Thingiverse. ניתן לקבל הערכת מחיר לפני הדפסת המודל, זאת על פי משקל המוערך של כמות החומר הנדרשת להדפסה ויש גם אפליקציה לנייד שדרכה ניתן לשלוט ולהתעדכן בתהליך הדפסה. ישנה גישה לחנות רשת הכוללת אלפי מודלים בתלת מימד לרכישה וניתן לייצר מהם דמויות שונות ומפורסמות.

עדיין צעצוע יקר
החברה תשיק בארץ מספר דגמים ברמות מחירים שונות, כאשר עיקר ההבדל הוא בגודל הפיזי אשר הן מסוגלות להדפיס ורמת הדיוק. המחירים נעים בין 8,815 שקלים לדגם ה-MakerBot Replicator Mini, מחיר של 8,995 שקלים לדגם ה-MakerBot Replicator 2 ועד 36 אלף שקלים לדגם ה-Z218 המסוגל להדפיס דגמים עד לגודל של 30.5×30.5×45.7 ס”מ. הסורק MakerBot Digitizer יימכר במחיר של 5,735 שקלים. למרות שמדובר במחירים זולים יחסית לשוק מדפסות התלת-מימד, אלו עדיין מחירים שלא מציבים את המדפסות הללו בכל בית, ולכן אנחנו לא רואים מקרה בו הן יירכשו כצעצוע להנאה ובעיקר הן מיועדת לחובבי התחום ומעצבים.

קרא עוד:  סמסונג גם הכריזה על Galaxy A20e ו-A40: מפרט בסיסי במחיר נגיש

טכנולוגיית ההדפסה של החברה חוסכת בחומרים מתכלים ולמעשה מדפיסה רק את המעטפת החיצונית של המודל, ומלבד חיבורים לחיזוק פנימי, המודל חלול בתוכו אך עדיין נשאר חזק ויציב. חומר ההדפסה הוא ביופלסטיק ממוחזר, PLA, המשלב פלסטיק וחומרים אורגנים שאינם רעילים ואינו מפיץ ריח. עלותו של סליל במשקל של 1 קילוגרם הוא 245 שקלים, כאשר ניתן להפיק ממנו מגוון של מוצרים בצבע מסוים. זמן הדפסה של דגם בגובה של 10 ס”מ לוקח כשעה ותלוי ברמת הדיוק הדרושה, אולם דגמים מורכבים וגדולים יכול לקחת גם 24 ו-48 שעות ואף יותר.

הדפסה תלת מימדית הינה שיטת ייצור בה אובייקט תלת-מימדי נוצר ע"י הנחת שכבות רצופות של חומר אחת על גבי השניה עד ליצירה מלאה של האובייקט. "בעבר, השימוש בשיטת ייצור זו היה בעיקר נחלתן של חברות גדולות", אומר אריק שפט, מנהל תחום מדפסות תלת-מימד בסיסטמטיקס, "עם יציאתן לשוק של מדפסות קטנות וזולות יותר, הדפסה תלת-מימדית נהייתה נגישה ואפשרית גם עבור העסקים הקטנים ואף לצרכן הפרטי. “

MakerBot היא חברת בת של Stratasys העולמית ותיוצג בישראל על ידי סיסטמטיקס, אשר תמכור את המדפסות ישירות דרך אתר החברה.

וידאו: מדפסת ה-MakerBot בפעולה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.