טלפון סלולרי להרכבה עצמית שמוצע כעת במסגרת פרויקט מימון המון בקיקסטארטר (Kickstarter) צובר תאוצה, וכבר הספיק לעבור את סכום היעד הראשוני לגיוס – למרות שהוא לא כולל כמעט שום דבר שיש היום בכל מכשיר סטנדרטי במחיר דומה.

לדברי ממציא המכשיר, הסטודנט הקרואטי אלברט גיישאק, MAKERphone לא מיועד להחליף את הטלפון החכם לשימוש יומיומי, אלא להוות חוויה חינוכית ולהוכיח שלא רק רובוטים ענקיים וצוותי ענק של מאות עובדים בעלי הכשרה ייעודית יכולים לבנות טלפון סלולרי (או כל מכשיר חשמלי אחר) – אלא כל אחד יכול לעשות זאת בעצמו.

כדי להוכיח את זה, יצר גיישאק טלפון פשוט ביותר המבוסס על ערכת המחשב הזעיר ארדואינו. הוא מגיע בערכה הכוללת מעגל מודפס, מארז, מסך צבעוני באבחנה צנועה מאוד של 128×160 נקודות, שבב תקשורת סלולרית, שבב הכולל מעבד וקישוריות WiFi ו-Bluetooth, עיבוד קול עם אפרכסת ושקע אוזניות, אנטנה, כפתורים, כרטיס זיכרון שמגיע עם כמה משחקים מוכנים, מספר חיבורי MicroUSB, סוללה ונורות LED צבעוניות להתראות או שימושים אחרים. מי שצריך יכול לקבל עם המכשיר ערכת כלי עבודה הכוללת מלחם בחיבור USB, כבל חשמל ומעמד למלחם, מברג, בדיל ופלאיירים.

את ההרכבה מבצעים לפי ההוראות, ובסופה ניתן להתחיל לתכנת את המכשיר דרך המחשב, באמצעות שפות התכנות Scratch (שפת תכנות ויזואלית המיועדת בעיקר עבור ילדים) ו-Python.

הפרויקט יצא לדרך ביום רביעי שעבר, ותוך פחות מ-8 שעות הגיע לסכום היעד של 15,000 דולר. מאז הוא כבר הספיק לעבור אותו פי שלושה ולהגיע ל-75,000 דולר, וסה"כ הוזמנו עד כה קרוב ל-700 יחידות של המכשיר, כאשר נשארו עוד כמעט 40 יום לסיום הגיוס.

קרא עוד:  המפרט המלא של סדרת OnePlus 8 הודלף: טעינה אלחוטית וחסינות למים

כאמור, מחיר המכשיר לא זול: הוא התחיל מ-89 דולר (כ-340 שקלים כולל משלוח לארץ) למזמינים הראשונים, ועתה הוא עומד על 94 דולרים (כ-400 שקלים כולל משלוח לישראל) לערכה להרכבה ללא כלי עבודה, 99 דולרים (כ-115 שקלים עם משלוח לישראל) למכשיר המגיע מורכב בקופסה, ו-119 דולרים (כ-585 שקלים כולל משלוח לארץ) לערכה להרכבה עם כלי עבודה.