גם אם אתם לא צופים אדוקים של סרטי “מלחמת הכוכבים”, אי אפשר להתעלם מהדרואיד BB-8 (ביבי-8 אם תרצו) שהגיח לעולם בסרט האחרון בסדרה, Star Wars: The Force Awakens. הדרואיד מתגלגל באופן חמוד ומשעשע כאשר ראשו מטלטל מצד לצד, מה שהפך אותו לדמות החביבה והמוכרת ביותר. כעת, עם כח רצון, יכולת טכנית ו-120 דולר – תוכלו לבנות BB-8 בגודל אנושי אצלכם בבית.

אנג’לו קסימירו (Angelo Casimiro) בן 17 מהפיליפינים, החליט שהוא רוצה חבר שכזה לידו: “כאשר הושק הצעצוע BB8 של חברת Sphero, רציתי אותו מאוד, אבל הוא עולה 150 דולר ברשת ו-210 דולר אצלנו במדינה, שלא לדבר שהמלאי אזל במהרה!” הוא אמר. אבל קסימירו לא וויתר, ישב ותכנן איך הוא בונה לעצמו BB-8 והוא לקח זאת צעד אחד קדימה.

בוידאו בהמשך הוא מסביר לפרטי פרטים כיצד הוא הרכיב ובנה את הרובוט המשעשע ממש מהתחלה. תזדקקו ללוח מייקרים, הוא השתמש ב-Arduino UNO, שנאי, סוללות, דבקים, מלחם, מנועים, כדור ים, קלקר, מגנטים וגם דאורדורנט, כן.

ההסבר מפורט באופן מרשים וכמובן קסימירו בעל ידע טכני רב, כך גם אפשר להתרשם מערוץ ה-YouTube שלו. אז אם אתם בעניין, תתחילו לאגור את הציוד והרבה סבלנות ושתפו אותנו בתוצאה. בהצלחה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.