אם מישהו חשב שמיקרוסופט (Microsoft) תשב בשקט בתערוכת MWC הנוכחית ולא תשלוף הפתעה קטנה מהשרוול החשיפות האחרונות שקשורות ל-Windows Phone 7 הוכיחו שהוא טועה בגדול.

רבות דובר על כך, כשמיקרוסופט יצאה לשוק עם מערכת ההפעלה החדשה שלה לתחום הטלפונים החכמים, שמדובר במערכת הפעלה שאינה יכולה להתמודד, לפחות במצבה הראשוני, עם מה שיש לאנדרואיד (Android) ול-iOS להציע. היו לא מעטים שכבר סתמו את הגולל על מיקרוסופט וטענו שהיא משאירה את השטח לקרב דו-ראשי בלבד (ראו את הטור דעה: שוורצקוף טועה, הקרב על מערכות ההפעלה בעולם הסלולארי עדיין חי ובועט).

IE9Logoועכשיו מוכיחה מיקרוסופט שמי שחשב שהיא תוציא מהר מאוד עדכונים, צדק. ב-MWC הראתה  ענקית התוכנה חלק גדול מהשיפורים שצפויים במהלך השנה, וכמה מהם משמעותיים ביותר, ולא, זה לא רק שיתוף הפעולה האמיץ והחדש עם נוקיה (Nokia). הדבר אולי החשוב ביותר הוא צירוף האפשרות לבצע ריבוי מטלות על ידי שימוש ברשימה קופצת שמראה את כל היישומים הפתוחים ומאפשרת לעברו ביניהם בקלות. אם כבר מוזכרים יישומים, אז חשוב לציין שהמנוע של דפדפן האינטרנט המשובץ בטלפון כברירת מחדל, אינטרנט אקספלורר כמובן, הוקפץ מגרסה 7 לגרסה 9 וכך הוא תומך כעת בהאצת חומרה וב-HTML 5. ועוד משהו קטן שקשור ליישומים: אולי לקראת הגדלת מספר היישומים להיות מפותחים לאור האיחוד יצרנית הטלפוניה הפינית, הודיעה מיקרוסופט שהיא משפרת את הגישה של המפתחים מבחינת הרשאות אל מערכת ההפעלה עצמה.

קרא עוד:  בעקבות גוגל: גם קוואלקום ואינטל ינתקו יחסים עם וואווי

עדכונים אחרים שצפויים להגיע במהלך השנה הם היכולת לבצע העתקה והדבקה של טקסטים (כבר בתחילת החודש הבא), זמן סוללה משופר, שילוב הדוק יותר עם פלטפורמת Xbox Live, העלאה אוטומטית של תמונות לשירותים שונים וכן יכולת לעבוד בצורה טובה עם Sky Drive, שירות הענן של מיקרוסופט. עוד שילוב עליו הכריזה מיקרוסופט הוא עם טוויטר (Twiiter) שירות המיקרו בלוגים הפופולארי שאמור להיות זמין באופן טבעי בטלפון בלי צורך ביישומים מיוחדים.