גרסת האנדרואיד של נגן המדיה VLC זכתה לשדרוג שכולל כמה עדכונים בולטים למדי. העדכון מגיע לאחר כשנה במהלכה לא זכה נגן המדיה הפופולרי לעדכונים משמעותיים.

הגרסה החדשה מנצלת היטב את אחד החידושים המרכזיים שמציעה מערכת ההפעלה Android Oreo, וזו האפשרות להציג וידאו כ-'תמונה בתוך תמונה', כך שהסרט יכול לצוף מעל אפליקציות ומסכים אחרים. בנוסף ניתן להקטין את החלון של VLC תוך כדי פעולתו, לאחת מפינות המסך, ורק אז להפעיל אפליקציה אחרת.

חידוש נוסף הוא תמיכה במערכת ההפעלה לרכבים Android Auto, עם אפשרות לחיבור למסכים ומערכות בידור במכוניות התומכות בטכנולוגיה זו.

VLC תומך מעתה גם בניגון קבצי וידאו שצולמו ב-360 מעלות, ומציג ממשק עדכני ומודרני לפי הקווים המנחים של Material Design של גוגל (Google).

לצד החידושים הללו טוענים מפתחי האפליקציה כי כעת היא גם מהירה ויציבה יותר, וכן שהטעינה הראשונית שלה קוצרה באופן משמעותי. גם איכות ניגון הצליל שופרה, לצד אפשרות התאמה לז׳אנרים וסוגי קבצים שונים באמצעות שמירה וטעינת הגדרות אקולייזר. כמו כן יש חיבור ל-Google Now, כך שכל חיפוש שיבוצע דרך השירות של גוגל יציג ברשימת התוצאות גם קבצי וידאו מתוך הנגן.

העדכון מוצע להורדה בחינם וכבר זמין להורדה.