מחר נפתח כנס המפתחים השנתי של גוגל, I/O 2015, וכבר אושר על ידי גורם רשמי כי תוצג בו גירסה חדשה למערכת ההפעלה הניידת של החברה. הגירסה החדשה ככל הנראה תקבל את השם אנדרואיד M (על שם Macadamia Nut Cookie), אם כי סביר שהוא יקבל שם קצר יותר בחודשים שלקראת ההשקה הרשמית (גם אנדרואיד לוליפופ כונתה בתחילה אנדרואיד L על שם Lemon Meringue Pie).

מעבר לזה, בכיר בגוגל אישר כי החל מעכשיו, מערכת ההפעלה אנדרואיד תעודכן מדי שנה קלנדרית. כלומר, אנדרואיד M צפויה להחזיק שנה שלמה בשוק לפני שתעודכן לאנדרואיד N בשנת 2016 וכן הלאה. "כפי שגדלנו כפלטפורמה, אנו מבינים כמה זה חשוב להודיע על מפת הדרכים מראש לתעשייה: מפתחים, יצרנים, מפעילי סלולר וצרכנים”, אמר מהנדס תוכנה בגוגל Hiroshi Lockheimer. “אז אנחנו כבר עם סוג של מקצב שנתי של שחרור גרסאות גדולות. כך למשל, אחד השנים שחררנו את גרסת J, לאחריה K, שנה אחר כך L והשנה זו תהיה M, ואתה יכול לחזות מה יקרה בשנה הבאה”

מהם החידושים, מתי ישוחררו הגרסאות הללו, וכמה זמן ייקח מרגע הצגתן ועד שיושקו באופן רשמי למכשירים? נחכה ונראה. בינתיים אתם מוזמנים לקרוא את כל החידושים שאנו צפויים לראות מחר בגרסת האנדרואיד M החדשה.