אפליקציות השבוע

כל ההנחות שחיילים מקבלים., אפליקציות שישמרו עליכם בריאים וידאגו לכם לטיפול הכי מסור במקרה שאתם לא חשים בטוב, צ'ט חדש ומשעשע ורקעים יפהפיים למסך הבית. אפליקציות השבוע.

מד"א שלי

מגן דוד אדום הוציא לאחרונה אפליקציה חדשה, "מד"א שלי", המסייעת להזעיק כוחות הצלה במהירות במקרי חירום. האפליקציה מציגה כפתור גדול ובולט בצבע אדום, שלחיצה עליו מתקשרת למוקד 101 כדי לשוחח עם פארמדיק או חובש. האפליקציה שולחת למוקד את מיקומו של המשתמש, כדי שהכוחות יוכלו להגיע למקום במהירות גם אם הוא אינו יכול לומר בדיוק היכן הוא נמצא. ניתן להזין מבעוד מועד מידע רפואי חיוני כמו מחלות, רגישויות לתרופות, אלרגיות או כל מידע חשוב אחר, אשר יישלח למוקד באופן מיידי עם קבלת הקריאה.

במידה ומדובר בתאונת דרכים, אדם אחר שנפצע וברצונכם לעזור, ניתן לצלם תמונות דרך האפליקציה ולשלוח למוקד, או לבצע שיחת וידאו בשידור חי, כדי שתורנים של מד"א יוכלו לקבל תמונת מצב עדכנית. האפליקציה גם מאפשרת להוסיף אנשי קשר נבחרים איתם המוקד יוכל לשוחח ולעדכן במידת הצורך – אפשרות חשובה במיוחד לכבדי שמיעה ודיבור.

לאחר הורדת האפליקציה, יש לאשר את מספר הטלפון ולתת הרשאה למיקומנו וגישה לחייגן הטלפון. בסיום יש להזין פרטים נוספים במידת הצורך. האפליקציה פשוטה וקלה לשימוש ובעלי מכשיר אנדרואיד אף יכולים להוסיף את הכפתור כווידג'ט במסך הבית לחיוג מהיר.

להורדה: אנדרואיד | iOS

המסדר יעבור לנוח!

אפליקציית חשל"ל – "חייל שווה לך להציץ!", צריכה להיות פק"ל בטלפון של כל חייל וחיילת. היא מרכזת מבצעים של מיטב הרשתות בארץ במיוחד למשרתים בצה"ל. ישנן הנחות על ביגוד, אוכל, אטרקציות, מוצרי טיפוח, אלקטרוניקה ועוד. כל ההטבות מסודרות לפי תחומי עניין וניתן לממש אותן ישירות דרך האפליקציה לרכישה אונליין.

 מלבד זאת, בחשל"ל סופרת את הימים לשחרור לאחר הזנת הפרטים. ניתן גם לצפות מי מהחברים נמצא בסוף השבוע בבית, לאחר חיבור לחשבון הפייסבוק, כך שנוכל לקבוע תוכניות לבלות יחד מראש. חשל"ל גם מנסה לסייע בתהליך הגיוס ומרכזת מידע רב רב על השירות בצה"ל כמו מהי טירונות, מה עושים בצו ראשון, אילו דברים יש להביא, מה הוא קורס קצינים, איך לעבור את יום המיונים בשלום ועוד. שפשוף נעים!

להורדה

קרא עוד:  אפליקציית התרגום של גוגל תזהה שפה בטקסט בתמונות, ותתרגם זמן אמת

להורדה: אנדרואיד | iOS

Amity Messenger

אפליקציות מסרים מידיים יש בשפע, אך Amity מנסה לשנות קצת את החוקים ולהראות כי אפשר לעשות דברים קצת אחרת. מלבד שיחות בין חברים וקבוצות, שיתוף תמונות וסרטונים, היא מצליחה להעשיר את חווית התקשורת הבין אישית במגוון אפשרויות נוספות.

כך לדוגמה, אם חבר העלה תמונה, נוכל להוסיף אמוג'י של צחוק מתגלגל או עצב שיופיע על גביה. אם חבר כתב הודעה משמחת, נוכל להציף את החלון בלבבות מתעופפים שכולם יוכלו לראות, לבקש מהצד השני שישלח לנו מיקום או תמונה וגם להרים לנו לכיף (High five).

אבל זה לא מסתיים כאן, כי ל-Amity יש מספר כפתורים לפעולות מהירות כמו בקשת מיקום, סלפי או כיף מהצד השני, שליחת מצב הסוללה לחברים, הדבקת סטיקרים בחלונית הצ'אט ובקשת שיחה חוזרת. ב-Amity גם לקחו בחשבון שלא תמיד בא לנו לשוחח ולפעמים אנו רוצים סתם לכתוב מחשבות. לשם כך יש כפתור בועה, בו ניתן לכתוב הצ'אט מה אנחנו מרגישים, בלי הצורך לפנות לצד השני בשאלה.

Amity מצליח להפוך שיחה משמימה לאינטראקציה משעשעת למדי, רק חבל שלא מצאנו שם בינתיים עם מי לדבר.

להורדה: אנדרואיד | iOS

ArtMe

משעמם לכם במסך הבית? ArtMe היא אפליקציית רקעים למכשירי אנדרואיד – אבל לא כמו כולן. הדגש ב-ArtMe הוא על איכות התמונות והעיצובים המיוחדים. המבחר אמנם לא גדול, ועומד על כ-300 תמונות, אך כל תמונה מסקרנת יותר מקודמתה.

ArtMe מציגה קולקציית רקעים עם תמונות בעיצוב מינימלי, צילומים מרהיבים, נופים, תמונות אבסטרקטיות, קווי מתאר שטוחים ועוד. כל הרקעים נמצאים בענן לתצוגה מהירה וניתן לשמור תמונות על המכשיר לשימוש מאוחר יותר. אפשר לשתף רקעים בין חברים, להוסיף תמונות למועדפים, להחליף רקע בלחיצת כפתור ועוד.

להורדה: Android

קרא עוד:  גם טינדר עובדת על גרסה קלה למכשירים חלשים

להורדה: אנדרואיד

רופא בכיס

רשת המרפאות ביקורופא השיקה אפליקציה המאפשרת לקבל ייעוץ ראשוני מרופאים בכל זמן דרך הסמארטפון. האפליקציה, ביקורופא Live, מספקת גישה לרופא משפחה בלי לצאת מהבית, מאפשרת להתייעץ עם רופאים, לקבל הפניה למיון, אישורי מחלה ומרשמים גם מחוץ לשעות הפעילות של קופות החולים.

ביקורופא LIVE

בנוסף, ביקורופא מציעה לקבל ייעוץ מקוון (בתשלום) ממגוון רופאים מומחים בתחומים שונים בשיחת קול או וידאו. ניתן לבחור רופא בהתאם לתחום ההתמחות שלו (אורטופדיה, רפואת נשים, קרדיולוגיה ועוד), לצפות בזמינותו (מענה בתוך חצי שעה עד ארבע שעות), דירוגו, המלצות המטופלים ועוד. בסיום הייעוץ, ניתן לקבל את תוצאות הבדיקה באפליקציה, כמו גם בדיקות או צילומים שנעשו במעבדות ביקורופא. דרך האפליקציה ניתן גם להעביר לרופא המומחה מסמכים רפואיים, אם קיימים כאלה, לקבל מרשמים שיועברו ישירות למערכת סופר-פארם ולקבל את המידע כדי להעביר לרופא המטפל שלנו.

השימוש הראשוני באפליקציה דורש הזנת פרטים מזהים כגון טלפון, ת.ז ופרטים רפואיים על המטופל. לפני הזמנת מומחה, יש למלא שאלון רפואי כדי שלרופא יהיה את כל המידע הדרוש.

להורדה: אנדרואיד | iOS

פורסם לראשונה בנקסטר מבית מאקו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.