לאחר ששנה שעברה הציגו לכל העולם את ה-iPhone, כעת עולה לבמה סטיב ג'ובס בכנס MacWorld 2008 ומציג את ה-MacBook Air – מחשב נייד בעובי 19 מ"מ בלבד.

אז אתם תחליטו אם 1800$ זה הרבה למחשב עם מעבד Core2Due 1.6Ghz (שהותאם במיוחד על ידי אינטל), זיכרון 2GB, כונן קשיח 80GB, מסך רחב 13.3", קישוריות WiFi ו-Bluetooth.

עוד צויין כי המחשב שוקל 1.3 ק"ג, סוללה המספיקה 5 שעות עבודה (מכובד), יציאת USB אחת (?!), יציאת microDVI ואופציות שדרוג (מעבד 1.8Ghz ודיסק 64GB SSD) המסתכמות בעוד 1200$.

כמובן שלא נשכח את האביזרים המשלימים שיוציאו מהכיס שלכם עוד כמה מאות דולרים…

להגיד שהופתענו? לא ממש…


עוד הוכרז באירוע של אפל (מאתר The Marker):

בין שאר החידושים שהציג ג'ובס בכנס, ניתן למנות את "קפסולת הזמן" (מכשיר ה-Time Capsule). זהו כונן אופטי אלחוטי לגיבוי מחשבי מקינטוש ברשת מסוג WIFI. הכונן משווק בנפח של 500GB (שימכר במחיר של 299 דולר) או 1TB (במחיר 499 דולר).

כמו כן, אפל השיקה שירות חדש של השכרת סרטי קולנוע באמצעות תוכנת ה-iTunes. הסכמי שיתוף תוכן נחתמו עם אולפני הקולנוע הבאים: Touchstone, Miramax, MGM, New Line, Lion's gate, Fox, WB, Disney, Paramount, Universal Sony. כבר כיום ישנם יותר מ-100 סרטים זמינים להשכרה. מחירי השכרת הסרטים בפורמט HD יהיו יקרים רק בדולר אחד מאשר בפורמט ה-SD הרגיל: 3.99 דולר לסרטים ישנים, ו-4.99 דולר לסרטים חדשים. באפל טוענים כי כיום יש במאגר ה-iTunes יותר מ-6 מיליון שירים ו-600 תוכניות טלויזיה להורדה.

ג'ובס הכריז על הורדה במחיר האפל TV שיעמוד מעתה על 299 דולר. מכשיר ה-ATV מאפשר הקלטת וידיאו דיגיטלית (בדומה למכשיר הטיבו). באמצעות עדכון תוכנה, ניתן יהיה לצפות על גבי מכשיר הטלוויזיה שברשותכם, בסרטים במסך רחב, באיכות DVD, ביחד עם סאונד היקפי של 5.1 רמקולים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.