מחשבי המק מיני (Mac Mini) החדשים של אפל (Apple) אינם מיועדים לשדרוג או שינוי בידי המשתמשים, אך נראה כי החברה בכל זאת הותירה אפשרות להרחבת הזיכרון גם ללא צורך בהפקדתו בידי מעבדת השירות. כל מה שנדרש הוא מספר כלים מיוחדים, המיועדים לפתיחת מארז המק מיני מבלי לגרום לנזק קוסמטי. ב-iFixit מוכרים כעת ערכה הכוללת את כל מה שצריך – לרבות הזיכרון עצמו – במחירים נמוכים משמעותית מהרחבת הזיכרון בעת ההזמנה מאפל.

הערכה, שמחירה מתחיל ב-165 דולרים, כוללת פינצטה, מברג בעל מספר ראשים, כלי לפתיחה קלה של מארז המחשב, וזיכרון בנפח 8 גיגה-בייט. במחיר של 324.99 דולרים ניתן להזמין ערכה עם 32 גיגה-בייט זיכרון. לצורך השוואה, אפל עצמה תדרוש לא פחות מ-200 דולרים עבור הרחבת הזיכרון ב-8 גיגה-בייט, ולא פחות מ-600 דולרים בעבור דגם המצויד ב-32 גיגה-בייט זיכרון עבודה.

Image result for Mac mini Late 2018 Memory IFIXIT

לצד המגבלות הפיזיות בפתיחת המארז, בעבר דווח כי אפל עשויה להשבית מחשבים שתוקנו מחוץ למעבדותיה, לכאורה מתוך דאגה לאבטחה ופרטיות המשתמשים. נראה כי לפחות בינתיים אפשרות זו לא הופעלה בעבור זיכרון העבודה של המחשב, ואותו כאמור ניתן להחליף באופן עצמאי באמצעות הכלים הנכונים.