הסבירות להשקה עתידית של גרסה זולה של האייפון, כזו המיועדת לשווקים בינוניים, מככבת ברשת האינטרנט כבר כמה חודשים. ההדלפה האחרונה לגביה מפורסמת השבוע בחשבון היוטיוב של מיכאל קוקילקה, המפרסם מעת לעת הדלפות שונות תחת שם המשתמש DetroitBROG.

לאורך קצת יותר מ-6 דקות של צילום וידאו איכותי, עורך מיכאל השוואה קפדנית בין המעטפת האחורית שהגיעה לידיו, ולטענתו היא תיכלל בדגם המוזל הבא של האייפון, לבין דגמים קיימים: האייפון 3GS,  אייפון 4S, אייפון 5 ואייפוד טאץ'. הוא סוקר את מיקום הרכיבים במעטפת הפלסטית ואת הדומה והשונה ביחס לדגמי ההשוואה.

לצד חלק פנימי ומתכתי, מציין מיכאל את המצלמה ואת נורת הפלאש, הדומים מאוד ביחס לגירסה 5. בתחתית המכשיר ניתן לראות העתק כמעט מדוייק מעיצובה של תחתית האייפוד טאץ'. עוד הוא מציין כי המעטפת נראית רחבה יותר ביחס למימדיו של האייפון 5. לצופים בסרטון בולטים בהיעדרם כפתורי הווליום והמתג הבורר בין מצב שקט למצב רגיל, ונראה כי מכונות הייצור עומדות לחרוץ אותם. גם באזור הלחצן העליון של המכשיר ובמיקום הכנסת ה-sim נראה שקיימת הכנה דומה. עוד עורך מיכאל השוואות מדוקדקות רבות, אפילו ברמה הבוחנת את לוגו ה-iPhone ויישומו על גבי המעטפת הפלסטית, מה שמתקבל בצורה מעט שונה מזו המתקבלת באייפון 5. עוד ראוי לציין כי על פי הדלפות קודמות, נראה כי המעטפת תגיע במגוון צבעים בוהקים לצד השחור והלבן המוכרים.

קרא עוד:  עדיין כאן: HTC תכריז על טלפון חדש בשבוע הבא

גירסתו הזולה של האייפון טרם הוכרזה רשמית, אך מנכ"ל אפל, טים קוק, ציין כי לקראת סוף 2013 יושקו מוצרים חדשים ולא פרט. סביר להניח כי הדגם המוזל יושק בסמיכות להשקת הדור הבא והמדובר – אייפון 5S. אם נסתמך על דיווחים קודמים יותר, נציין בהסתייגות כי המכשיר המוזל עומד להכיל את מעבד ה-A5, מסך רטינה בגודל 3.5" ומצלמה אחורית ברזולוציה של 5 מגה פיקסלים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.