מתנה לחובבי הנוסטלגיה: עותק אבוד של המשחק SimCity אשר המיועד לקונסולת ה-NES (ר"ת Nintendo Entreatment System) נמצא, לאחר שנחשב לאבוד ליותר מ-27 שנה.

טרם השקת המשחק SimCity, סימולטור ניהול ובניית הערים של מאקסיס (Maxis), הכריזה נינטנדו (Nintendo) כי זה יגיע אל קונסולת ה-NES וממשיכת דרכה – קונסולת ה- Super NES. החברה אב הציגה טיפוס מתפקד של המשחק בתערוכת CES שנערכה בשנת 1991.

באפריל של אותה שנה שוחרר המשחק SimCity על גבי קונסולת ה-Super NES בלבד, כאשר עותק של קונסולת ה-NES לא היה בנמצא. הגרסה שיועדה לקונסולת ה-NES בוטלה והעותק שהוצג בתערוכות נחשב לגנוז.

למרבה השמחה כפי שכתב פרנק צ'יפלדי (Frank Cifaldi), מייסד הקרן להיסטוריה של משחקי הווידאו (Video Game History Foundation), עותק של המשחק נמצא על ידי חובבי שימור ההיסטוריה של משחקי מחשב בחנות למשחקים משומשים. הקרן רכשה את קלטת המשחק ואף העלתה את תוכנה לאינטרנט לרווחת הכלל.

וידאו: המשחק SimCity ל-NES בפעולה

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.