ג'ינג'יה מיקרו (Jingjia Micro) היא בהחלט לא שם מוכר בתעשיית החומרה העולמית, אך אם תוכניותיה של היצרנית הסינית הזו יתגשמו במלואן – היא עשויה להפוך לגורם משמעותי, ולאלטרנטיבה ל-AMD ו-Nvidia בשוק הכרטיסים הגראפיים המיועדים למשחקים ואפקטים תלת-מימדיים מתקדמים.

לא מדובר בחברה חדשה, אך עד כה תחום התמחותה הבלעדי היה בייצור מעבדים גראפיים לצרכים צבאיים. לטענתה, הידע שצברה עד כה הוא זה שאפשר לה לפתח כעת מעבדים גראפיים יעילים במיוחד, ואת שני הדגמים האחרונים מתוצרתה, ה-JM9231 וה-JM9271, מייעדת ג'ינג'יה מיקרו להתחרות בדגמי ה-GTX 1050 ו-GTX 1080 של Nvidia.

בעוד שה-JM9231 מצויד ב-8 גיגה-בייט של זיכרון מסוג GDDR5, ל-JM9271 יש 16 גיגה-בייט זיכרון HBM וממשק PCIe 4.0 החדש, דבר שטרם הפך לסטנדרט בכרטיסים גראפיים למשחקים. דגם זה גם מספק עד 8 טרה-פלופ לשנייה, כך שהוא שווה ערך לביצועים ואף עוקף את GTX 1080. שני הדגמים מיוצרים בתהליך של 28 ננו-מטר, וצפויים להגיע לשוק כבר בטווח החודשים הקרובים.

Image result for JM9271

החברה כבר מייצרת מעבדים בתהליך 65 ננו-מטר שביצועיהם ברי השוואה לדגם ה-GeForce GT 640, אך תוך צריכת אנרגיה של 10 וואט בלבד (לעומת 50 וואט בדגם של Nvidia). גם אם בסופו של דבר ביצועי הכרטיסים החדשים שלה לא באמת יצליחו להתחרות ביצרניות הוותיקות בכל הקשור לביצועי גיימינג, לג'ינג'יה מיקרו יש סיכוי לערער על מעמדן הבלעדי ולהציע אלטרנטיבה מעניינת (וכנראה שגם זולה משמעותית) למבחר הכרטיסים הגראפיים הקיימים בשוק.

קרא עוד:  גאוני: לנייד החדש של לנובו יש מסך דיו אלקטרוני בגבו