בדור הנוכחי של הטלפונים בו כולם כל כך חכמים, כל כך נבונים, כל כך חזקים וגם יש להם הרבה מאוד מקום אחסון, קל להבין מדוע מכשירים אלו הופכים אצל רבים גם לנגני המדיה שלהם. אם אין מספיק מקום אחסון פנימי, תוקעים לחריץ המתאים כרטיס זיכרון בנפח גדול יחסית של כמה ג'יגה-בייטים, מחברים את הטלפון למחשב וממלאים את הכרטיס במוזיקה על שלל סוגיה וטעמי המשתמש. ורבים אף לא טורחים לעשות זאת, אלא משתמשים ביכולות ההתחברות לרשת של הטלפון כדי להתחבר לשירות מוזיקלי מקוון כזה או אחר או בכלל לגשת ליו-טיוב כדי לצפות בסרטונים מוזיקליים, או קליפים כמו שכולם מכירים אותם.

ה-Mini BoomBox של לוג'יטק (Logitech) מאפשר לקחת את השימוש בטלפון כנגן מדיה צעד אחד קדימה, ולהפוך אותו למוקד של כל חגיגה, בכל מקום ובכל עת שרוצים בכך – כל עוד כמובן יש עוד מספיק כוח בסוללה של הטלפון, ולמעשה גם בזו של ה-BoomBox הזעיר.

החפיץ הזה עושה דבר מאוד פשוט: הוא מתחבר באמצעות חיבור בלוטות' לטלפון, ומאותו רגע המוזיקה לפתע נשמעת לגמרי אחרת כי למרות גודלו הצנוע, כ-116 מ"מ בלבד, העוצמה שיוצאת ממנו היא יחסית גדולה. ולא רק גדולה, אלא גם מדויקת. באופן מפתיע למדי, תחנת הרמקולים הזו מתמודדת היטב עם בסים עמוקים, וגם בשיא העוצמה הקולית, וגם בקטעים בהם הבס שולט במוזיקה, היא לא נוטה להשמיע קולות צורמים אלא קולות מדויקים שבחדר סגור אפילו גורמים להרגשה הידועה הזו בקצה הבטן כשעומדים קרוב אל התחנה. האיכות מפתיעה גם בהשוואה לרמקולים גדולים יותר, כולל דגמים שלוג'יטק בעצמה מציעה – גם אם, בסופו של דבר, הרמקולים הללו בכל זאת אינם עוצמתיים כמו אלה שמקבלים בערכות רמקולים ניידות גדולות יותר.

קרא עוד:  סקירה: Aqara G2 של שאומי - מצלמה לבית חכם

למעשה, אחרי שמתחברים לטלפון באמצעות חיבור הבלוטות', אפשר להניח אותו בצד. השליטה בהשמעה, השהיה ובהקפצת שירים קדימה ואחורה נעשית דרך הרמקול מחלקו העליון בו משובצים בפלסטיק כפתורי מגע. כלומר, כל עוד מכין רשימת שירים טובה ומספקת שרוצים לשמוע אותה ברציפות, באמת שאין צורך לגת בטלפון.

היתרון הגדול הוא כמובן הגודל של תחנת הרמקולים הזו, כולל המשקל (כ-350 גרם). עם הרמקולים הללו לא צריך הכנות מיוחדות כשהולכים למשל אל החוף. פשוט זורקים אותם לתיק, אחרי טעינה כמובן, וזהו. בקושי מרגישים בהם.

החיבור לטלפון לוקח כמה דקות, אבל באופן חד פעמי – לאחר הפעם הראשונה החיבור כבר כמעט מיידי. בטלפונים שבדקנו עם ה-Mini BoomBox היינו צריכים לבצע תהליך גילוי של הטלפון לרמקולים, ואז הרמקולים זוהו בחזרה על ידי הטלפון. לצורך התהליך הזה יש ללחוץ על כפתור הצימוד בחלק העליון של הרמקולים עד לסיום התהליך, כשנורת הצימוד בחלק הקדמי של המכשיר מפסיקה להבהב בכחול אדום ומתחילה לבהוק באור כחול יציב.

הרמקולים מתאימים לשימוש עם כל מכשיר שיודע להשמיע מוזיקה שמצויד בבלוטות' עם תמיכה ב-A2DP, כולל iPad, ולמעשה בעת שימוש בטלפון הם גם יכולים לשמש כדיבורית כי הם מצוידים במיקרופון קטן. בנוסף, אפשר לחבר כל נגן מדיה בעזרת כבל אודיו בגודל 3.5 מ"מ (בדרך כלל זה אומר שצריך כבל זכר/זכר).

לפי החברה הרמקולים אמורים להחזיק מעמד 10 שעות של שימוש רציף. בשימוש רגיל זה אומר שבדרך כלל לא תצטרכו להטעין אותם בכל יום, ובכל מקרה, מהכיוון שהטעינה מבוצעת על ידי כבל USB, אפשר להטעין אותם גם מהמחשב.

קרא עוד:  העולם השתגע: מיקרוסופט מתכוננת להשקה של Windows 1.0

המשקל הנוח, המידות הזעירות, העוצמה היחסית גבוהה ואיכות הרמקולים הופכים את החפיץ הזה כמעט לחובה עבור כל חובב מוזיקה שמשתמש בטלפון שלו כדי לשמוע את הלהיטים הפרטיים שלו. עם זאת, המחיר הגבוה יחסית, 499 ש"ח, יכול להתריע הרבה משתמשים פוטנציאליים, אבל הוא לא חורג מרמת המחירים הרגילה של לוג'יטק לאביזרים מהסוג הזה.

פורסם לראשונה באתר החומרה The Hardware spot

צילומים:  Auxo.co.kr

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.