לרכיבה על הבאזז של ה-Google TV הצטרפה אתמול לוג'יטק עם סדרת מוצרים חדשה שהציגה החברה השוויצרית, הכוללת אביזרים משלימים העושים שימוש בפלטפורמה שהציגה מוקדם יותר גוגל.

סדרת המוצרים החדשה של לוג'יטק חושפת בראש ובראשונה קופסת שליטה המתחברת למסך הטלוויזיה ומייבאת את פלטפורמת ה-Google TV באמצעות מספר חיבורים פשוטים. לצד הקופסא המרכזית ניתן למצוא גם מקלדת המשלבת משטח מגע ומספר כבלים מתאימים. אלו שיעדיפו להשתמש דווקא בסמארטפון שלהם על מנת לשלוט בשירות החדש, יגלו שתי אפליקציות: האחת לאייפון, השנייה לאנדרואיד ושתיהן מותאמות לעבודה ולשליטה על המכשיר.

הערכה הבסיסית שמציעה לוג'יטק כוללת את הקופסא והמקלדת, (299 דולרים) אלא שלצד קופסאת השליטה, הציגה החברה גם סדרת אביזרים נלוים הניתנת לחיבור והרחבה ואשר נמכרת בנפרד: מצלמת רשת (149 דולרים) בעלת שני מיקרופונים מובנים, ומקלדת מיני (129 דולרים). כלל המוצרים, כיאה ללוג'יטק צבועים בשחור ובעלי עיצוב מרשים במיוחד.

שיתוף פעולה עם גוגל
חשיפת סדרת המוצרים החדשה של לוג'יטק (Logitech Revue) יום לאחר הצהרתה הרשמית של גוגל המתייחסת ל-Google TV איננה מקרית. השקת המוצרים נועדה להמשיך את הבאזז שיצרה גוגל אתמול אל תוך השבוע הנוכחי ושיתוף הפעולה בין החברות מעניק סדרת מוצרים שעברה התאמה ייחודית לשירות שטרם הושק באופן מלא.

שליטה ותמחור
בעוד שקשה לאמוד את יכולות המערכת החדשה שהוצגה על ידי לוג'יטק, סדרת האביזרים המשלימה מבטיחה קצת יותר. ניסיונה העשיר של חברת האלקטרוניקה השוויצרית בתחום המקלדות ומצלמות הרשת ידוע, העיצוב מרשים במיוחד, למעשה, הכל נראה מבטיח עד שנתקלים במחיר. בזמן ש-Apple TV עולה רק 99 דולרים מצלמת הרשת של לוג'יטק, שהינה אביזר אביזר משלים בלבד, נמכרת תמורת 149 דולרים, דבר ההופך באופן פרדוקסלי דווקא את אפל לחברה הזולה יותר בסבב הנוכחי.

קרא עוד:  הפתרון של OtterBox ידאג שלא תתקעו בלי מטען בתיק

אפליקציית השליטה שהציגה לוג'יטק עבור האייפון ומכשירי האנדרואיד מאפשרת גישה באמצעות תפריטים מובנים במכשיר ובינהם גם שליטה קולית על פונקציות שונות.

מצלמת הרשת הייחודית למכשיר היא האמצעי היחיד המותאם לעבודה עם ה-Revue (מצלמות רשת אחרות לא תתחברנה) ומאפשרת בין היתר קיומן של שיחות וידאו, שירות ישן-חדש שזוכה לאחרונה לעדנה בעזרתה האדיבה של אפל.

סדרת המוצרים החדשה של לוג'יטק תהיה זמינה לרכישה בארצות הברית כבר במהלך החודש הקרוב ותושק בין היתר ברשת החנויות בסט ביי ואמזון. טרם ברור מתי תושק הסדרה בישראל, אם בכלל.

ובנתיים בישראל…
שני השירותים המדוברים כל כך שהציגו לאחרונה אפל וגוגל אינם רלוונטים לישראל בשלב זה. למעשה, כשבוחנים את יעד ההשקה המרכזי של שירותי הטלויזיה-אינטרנט החדשים מגלים באופן כמעט ברור את שוק התחרות העיקרי שמתרכז כצפוי בארה"ב.

השקת המוצרים של לוג'יטק היא אמנם מהחלוצות שעושות שימוש בפלטפורמת ה-Google TV אך בשבועות ובחודשים הקרובים חברות רבות עתידות להציג את ליין המוצרים שלהן. מאחר וכך ומאחר ומחירה של ערכת לוג'יטק רחוקה מלהיות זולה, כדאי אולי להמתין ולצפות בשוק החדש שקורם עור וגידים בימים אלה. עד תקופת החגים בארה"ב סביר להניח שמרבית החברות המובילות בשוק האלקטרוניקה כבר ימהרו להציג מוצרים מתחרים, בין ממשק שונה לאביזרים נלווים, נראה כי קטגוריית התמחור רלוונטית מתמיד.

אלו שמחפשים אלטרנטיבה זולה אך משובחת, עתידים למצוא פתרון באמצעות Boxee Box, המוצר, פרי פיתוח של חברה ישראלית, זכה לאחרונה בתערוכת CES בפרס הגאדג'ט המצליח של השנה והוא מציע יכולות דומים לאלו שמוצעים על ידי המכשירים החדשים של גוגל ואפל. המכשיר זול יותר וחלק נרחב משירותיו פתוחים גם לקהל הישראלי.

קרא עוד:  לוג׳יטק הכריזה על מקלדת מכאנית אלחוטיות וסופר דקיקה

פורסם במקור באתר NewsGeek.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.