Logitech G604
בקצרה
בשורה התחתונה Logitech G604 הוא לא רק עכבר שמבטיח, הוא בסך הכל גם מקיים, והוא מציע הרבה מאוד גמישות ויכולת התאמה אישית ולאו דווקא לאותם שחקני מחשב שמוציאים את זמנם מול המסך במשחקי תפקידים המוניים מקוונים
אהבנו
מספר רב של כפתורים להתאמה
עיצוב ארגונומי
עכבר אלחוטי התומך גם בבלוטות'
פחות אהבנו
התוכנה דורשת שיפור
סוללה לא נטענת
קצת כבד
8
מחיר מומלץ

איך שלא תבחנו את ההיבט הזה, עכברים ייעודיים לשחקני מחשב בהחלט לא חסר בשוק, ובפרט כשמדברים על עכברים שמייצרת לוג'יטק (Logitech). אבל אם תחפשו עכבר ייעודי למשחק תפקידים מקוון המוני (MMO) כמעט בוודאות תתקשו מאוד למצוא, אולי פרט למספר דגמים ספורים. G604, שהושק בארץ, מביא את הבשורה המוגדרת הזו גם לשחקנים בישראל והוא לפי החברה יכול לספק יתרון משמעותי לשחקני World of Warcraft או League of Legends, אבל גם שחקני באטל-רויאל כמו PUBG או Fortnite ימצאו שיש לו שימוש רב.

עיצוב

מי שמכיר את עכברי הגיימינג של לוג'יטק ללא ספק ירגיש בבית. העיצוב המוכר כמעט ואינו שונה מדגמים אחרים של החברה. הוא למעשה הזכיר לנו שילוב של G502 יחד עם MX Master. למעשה, זה אפילו כמעט עיצוב זהה לזה של הדגם המקורי G602 שהושק אי ב-2012.

מדובר בעיצוב ארגונומי המותאם לימניים בלבד, כאשר פרק כף היד מונח על המגבעת והאגודל נחה על דופן העבר. חציו מחופה בפלסטיק איכותי ובאזורי המגע החשובים החיפוי הוא גומי מחוספס שמספק אחיזה טובה יותר בזמן מאמץ והזעה.

עכבר G604 של לוג'יטק במבט מלפנים

מה שהופך את G604 לשונה משאר עכברי הגיימינג של לוג'יטק אלו ששת הכפתורים הנמצאים בדופן השמאלי לצד מקום מנוחתו של האגודל. כפתורים אלו, יחד עם עוד תשעה כפתורים נוספים, מאפשרים גמישות רבה והתאמות שונות ורבות בשלל משחקים או יישומים שונים. אפשר להגדיר פקודות מקרו בהתאמה אישית, החלפות נשקים או פרופילי משחק, ביצוע פקודות ופעולות מהירות ועוד.

G604 הוא עכבר יחסית גדול מידות, ועם זאת הוא עכבר אלחוטי הפועל על סוללת AA בודדת. ממקמים אותה בתוך כיסוי הכולל גם מקום אחסון לדונגל ה-USB, כשאין בו צורך. היתרון, ומה שהופך אותו לנייד אף יותר, הוא התמיכה גם בקישוריות בלוטות', כך שאפשר לעבור מהמחשב הנייח למחשב הנייד בלחיצת כפתור.

בהתאם למידות, גם המשקל של G604 גבהו יחסית ועומד על 135 גרם – כולל הסוללה. הוא מעט כבד יותר מקודמו שדרש להפעלתו שתי סוללות, אבל בתחושה הכללית הוא מרגיש נוח יותר לאחיזה ויציב על המשטח. הפדים בחלק התחתון מעט בולטים יותר מהסטנדרט, מה שמספק לו יכולת לפעול גם על משטחים לא חלקים.

עכבר G604 של לוג'יטק עם המון כפתורים לגיימרים

G604 מגיע עם חיישן HERO 16 האיכותי של לוג'יטק עצמה עם תמיכה ברזולוציה בין 100 ועד 16,000DPI. החיבור האלחוטי מתבצע בטכנולוגיית Lightspeed הקניינית של החברה, המבטיחה שהיות אפסית ותגובה חלקה ומהירה. דונגל ה-USB המחובר למחשב מאפשר להשתמש בעכבר במרחק של עד כ-15 מטרים ממנו.

15 כפתורים

ה-G604 הוא מבין העכברים הבודדים המאפשרים התאמה ותכנות של כמות כפתורים כה רבה. כמוזכר לעיל יש לו 15 כפתורים שונים וזה כולל גם את כפתור הגלילה שלו עם הטיה ימינה ושמאלה, זוג כפתורי ה-DPI בחלק העליון, וכמובן גם הכפתורים הראשיים.

כפתור הגלילה הוא דו מצבי, או כפי שמכונה בעגה, Hyperscroll. הוא מאפשר מעבר מהיר בין מצב גלילה חלק למצב גלילה 'גבשושי'. מי שלא השתמש בו בעבר בעכבר עם תכונה דומה לא יבין מדוע צריך אותה, אבל מי שכבר התנסה לא יבין איך אפשר בלעדיה. הדבר נכון, לדעתנו, גם לגבי הכפתורים הצדדיים של הגלגלת בהם נוהגים להשתמש למעבר בין לשוניות פתוחות בדפדפן או ביישומים אחרים.

תוכנת G-Hub
Logitech G-Hub

עם G Hub של לוג'יטק אפשר לשנות כמעט כל כפתור ב-G604 ולהגדיר רצף של פעולות שונות או ביצוע פקודות ספציפיות לפי יישום מסוים במחשב. יש כמובן פרופילים מותאמים אישית לפי משחקים, כך שאפשר להגדיר רמת DPI מסוימת, לצד פקודות מותאמות בכפתורי ה-G לכל סוג משחק ולעבור במהירות בין הפרופילים. יש לו גם זיכרון מובנה המאפשר לשמור הגדרות ופרופילים מוגדרים מראש, כך שניתן לנייד אותו ממחשב למחשב וההגדרות נשמרות.

עם זאת, תוכנת ה-G Hub עדיין מעט מוגבלת באפשרויות כמו חוסר היכולת להשתמש גם בשילוב מקשים וכן כפתורי ה-DPI לא מאפשרים שימוש אחר פרט לקביעת ה-DPI, משום מה.

איך העכבר בזמן משחק? בהתאם לייעוד של העכבר בדקנו אותו במשחק World of Warcraft. הגדרנו עבורו את ששת הכפתורים בדופן ומתוכם שלושה כפתורים להחלפת נשקים, ובחירת כריעה או עמידה בזוג כפתורים נוספים. כך יכולנו לבצע פעולות מבלי להזיז את האצבעות ממקשי התנועה שבמקלדת וזה היה נוח מאוד.

למרות כי מדובר בכמות גדולה של כפתורים, בזכות העובדה כי השורה העליונה בולטת יותר מהשורה התחתונה הצלחנו לזהות בקלות על איזה כפתור יש ללחוץ. אמנם יש עקומת למידה מסוימת, וכן התבלבלנו קצת בהתחלה, אבל לאחר מכן השימוש התגלה כנוח מאוד והוא חוסך לחיצות מיותרות.

עכבר G604 של לוג'יטק במצב פתוח

ממה שהתרשמנו, העכבר בהחלט יכול לספק גם שחקני משחקי אסטרטגיה שונים כמו League of Legends, וכן גם משחקים כמו Fortnite בהם יהיה נוח הרבה יותר להשתמש בכפתור בודד לבנות משטחים מסוגים מסויימים במהירות. גם שחקני Overwatch, PUBG או אפילו Counter Strike ימצאו אותו מאוד שימושי. אפשר להיות יצירתי ביצירת כפתורי המאקרו, דבר שיכול לחסוך לשחקן את השניות הקריטיות וההבדל בין ניצחון להפסד.

ביצועים וסוללה

יש לנו כבר ניסיון מה עם עכברי הגיימינג האלחוטיים של לוג'יטק, ועם חיישן ה-Hero בפרט, וגם ב-G604 הוא לא אכזב. העכבר מגיב מהר ולא הבחנו בשהיות או בעבודה לא חלקה. כמובן שהשתמשנו בחיבור הדונגל USB ולא בבלוטות'.

עכבר G604 של לוג'יטק במבט מאחור

כפי שכבר ציינו, G604 פועל על סוללה רגילה, שלדברי היצרנית יכולה לספק עד 240 שעות שימוש בחיבור USB או 5 חודשים בקישוריות בלוטות'. בשימוש בסוללה מדובר ביתרון לניידות, אולם היה נחמד אם היה מסופקת סוללת ליתיום.

יתרה מכך, היה נוח אם לפחות הייתה אפשרות לחבר כבל USB במקרה הצורך, או בזמן שהסוללה אזלה ונדרש פתרון מהיר.

השורה התחתונה

G604 מספק שדרוג גדול ל-G602 הוותיק ולשחקנים מובטח יתרון מובהק על פני היריבים בזמן המשחק. מי שמרבה לשחק במשחקים מקוונים מרובי משתתפים יוכל להיות יצירתי וליצור כפתורי מאקרו מותאמים שיחסכו זמן קריטי במהלך המשחק. מספר הכפתורים הרב נותן מענה לרוב הפעולות הנפוצות ומאפשר תגובתיות מהירה לצד נוחות בעבודה אלחוטית ללא שהיות.

לצד זאת ה-G604 מביא את כל היכולות המוכרות והנוחות הקלאסית של עכברי לוג'יטק עם חיישן ה-Hero המדויק. כן היינו שמחים לראות אפשרויות מתקדמות יותר בתוכנה כמו גם האפשרות להטעין את העכבר לכל הפחות בכבל חוטי.

מחירו של G604 הוא 459 שקלים עם אחריות לשנתיים.