מהלך השבועות האחרונים הגיעו למפעילות הסלולר בישראל מספר כרטיסי נאנו סים לצורך בדיקה, אך מחר צפוי כבר לנחות המשלוח הראשון והמשמעותי ביותר של מלאי הכרטיסים לשימוש מסחרי בכרטיס הסים החדש. הפצת כרטיסי הנאנו סים תתקיים בסמוך להשקת מכשיר האייפון בעולם ועוד בטרם ינחת מכשיר הדגל הבא של אפל בישראל.

נערכות לאייפון הבא
הצהרה רשמית מקופרטינו עדיין אין, אך מפעילות הסלולר כבר נערכות לקראת השקת דגם האייפון הבא שיכלול ככל הנראה את כרטיסי הנאנו סים, תקן שאפל נלחמה למענו במהלך החודשים האחרונים ועתיד להחליף, לפחות במכשיריה, את המיקרו סים הצעיר שנולד רק לפני שנים אחדות.

בבדיקה מול מספר גורמים בכירים בקרב מפעילות הסלולר הגדולות בישראל נמסר לניוזגיק כי בשבועות האחרונים קיבלו החברות כרטיסי נאנו סים לצורכי בדיקה וכי משלוח מסחרי של הכרטיסים יתקיים בימים הקרובים. אחת ממפעילות הסלולר בישראל כבר אוחזת במלאי מסחרי של כרטיסי הסים החדשים, אם כי נכון לשלב זה עדיין לא עברו התאמה ולא הודפס עליהם הלוגו ושאר הפרטים הרלוונטים של החברה. הפצת הכרטיסים צפויה להתקיים בסמוך להשקת האייפון החדש בעולם ועוד בטרם יושק המכשיר בישראל. היתרון הצרכני במקרה שכזה, קשור לעובדה שאלו שיחליטו לרכוש גרסת Sim Free של מכשיר האייפון החדש מעבר לים יוכלו להפעילו בארץ עוד בטרם יושק המכשיר באופן רשמי בישראל.

יתרון נוסף עשויות לגזור מפעילות הסלולר הוירטואליות בישראל, שיציעו כרטיסי נאנו סים לבעלי מכשיר האייפון החדשים, עוד לפני שהמכשיר ינחת באופן רשמי בארץ ויוצע על ידי מתחרותיהן הגדולות. גולן טלקום למשל, תחל לשווק את כרטיסי הנאנו סים ללקוחותיה כבר החל מסוף חודש ספטמבר, תחילת אוקטובר והוט מובייל כבר בתוך כשבועיים.

קרא עוד:  עדכוני אנדרואיד: נוקיה הכי מהירה, סמסונג איטית מדי

מלחמת אגו בין אפל לאחרות
אחרי שאימצה את תקן המיקרו סים רק לאחרונה (יחד עם השקתו של דגם האייפון 4) החליטה אפל לקדם תקן אחר וקטן אף יותר המכונה 'נאנו סים' (מוכר גם כתקן ה-4FF). התקן החדש נראה למעשה כמו שבב הסים עצמו, נטול כל מסגרת פלסטיק ומצריך שימוש במגירת סים (כמו זו הקיימת כבר במכשירי האייפון). את הנאנו סים ניסתה אפל לקדם למורת רוחן של יצרניות הסלולר האחרות בתעשיה ובראשן נוקיה, רים ומוטורולה שניסו לתמוך בתקן אחר אך לשווא. אפל, שעשתה כל שביכולתה להפוך את הנאנו סים לסטדנדרט, הציעה לענקיות הסלולר האחרות פטור מתשלום עבור השימוש בו כשהכריזה למעשה שתעניק להן רישיון חופשי. במהלך השבועות האחרונים הגיעו משלוחי הנאנו סים הראשונים למפעילות הסלולר הגדולות ברחבי העולם, וכעת כאמור, מגיעים הכרטיסים החדשים גם לישראל.

דגם האייפון הבא, אותו צפויה אפל לחשוף במהלך אירוע שתקיים ביום רביעי הקרוב בסן פרנסיסקו, יהיה הראשון שיתמוך בתקן הנאנו סים החדש, כשההנחה הרווחת היא כי רענון המכשירים הבא של החברה יוביל ליישור קו ולהטמעה של כרטיס הסים החדש גם בקרב ליין מכשירי האייפד הצפויים לראות אור מאוחר יותר.

תגובות מפעילות הסלולר בישראל
הוט מובייל נמסר בתגובה כי החברה צפוייה להתחיל למכור את הנאנו סים בשבועיים הקרובים, עוד בטרם הגעת האייפון 5 לארץ.

מגולן טלקום נמסר בתגובה כי החל מסוף חודש ספטמבר, תחילת אוקטובר יהיו ברשות החברה כרטיסי נאנו סים למכירה עבור האייפון 5.

קרא עוד:  סדרת ה-iPhone 11 החדשה תגיע לישראל מהר מאי פעם

מסלקום נמסר בתגובה כי החברה לא מתכוונת לפרסם בשלב זה את תוכניותיה העתידיות.

מאורנג' נמסר בתגובה כי החברה כהרגלה, מציעה ללקוחותיה את השירותים והמוצרים המתקדמים ביותר, בהתאם למגמות העולמיות ותשווק, לפי הצורך, ללקחותיה את כרטיסי הנאנו סים.

מפלאפון נמסר בתגובה כי יעדכנו לכשהנושא יהיה רלוונטי.

נכתב על ידי רועי לטקה ופורסם לראשונה באתר ניוזגיק