אלו שביניכם הנוהגים ברכב דו-גלגלי ודאי יזדהו עם תחושות חוסר הנוחות וחוסר הבטיחות הכרוכות בשימוש במכשירי GPS במהלך רכיבה. עיגון המכשיר לצד כידון האופנוע כשהוא חשוף לסביבה, הסטת המבט לכיוונו בעת הרכיבה וקושי בשמיעת הוראות הניווט – אלו הם רק חלק מהגורמים לתחושה זו.

קבוצת מהנדסים מרוסיה החליטה לנסות לשפר את חוויית השימוש במערכת הניווט, ובאופן קיצוני למדי: פיתוח קסדת ניווט מיוחדת באמצעותה יוכלו הרוכבים לצפות בהוראות הנסיעה על גבי מגן העיניים השקוף של הקסדה. התמונה, הכוללת את כל הנתונים המוצגים בדרך קבע במכשיר GPS, מוקרנת על מגן העיניים בטכנולוגיית  'תצוגה עילית' (Head-Up Display) המשולבת בקסדות של טייסים מבצעיים. טכנולוגיה זו מציגה את התמונה בשקיפות חלקית, כזו שאינה מפריעה לרוכב לראות את הדרך מבעד למגן.

את השליטה בקסדה מבצע המשתמש באמצעות פקודות קוליות ואינטואיטיביות הנקלטות על ידי מיקרופון מובנה. בתוך הקסדה מסתתרות 2 סוללות נטענות ועוצמתיות המסוגלות, כל אחת, לספק 3,000mAh. צמוד לאוזניים, בדומה לאוזניות, ממוקמים 2 רמקולים זעירים, ולצורך התאמת בהירות התצוגה למזג האוויר בחוץ, הותקן בראש הקסדה חיישן אור.

Live Map

את כיוון התצוגה קובע ג'יירוסקופ פנימי המאפשר לתצוגה להתאים עצמה לתנועות הראש של הרוכב. בשל סיבות בטיחותיות המפה המלאה תוצג רק כשמהירות הנסיעה נמוכה מאוד. על כולם מנצח ממשק מינימליסטי המבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד ופלטפורמת תקשורת המבוססת על טכנולוגיית הדור הרביעי LTE.

קרא עוד:  ארגוני פרטיות לגוגל: הפסיקו שימוש באפליקציות המותקנות מראש

את הפרויקט מנסה קבוצת המהנדסים לקדם באמצעות רשת המימון האינטרנטית Indiegogo. כמטרה, הם הגדירו לעצמם סכום מימון מינימלי של 150,000 דולרים. אם יצליחו לגייס את הסכום, ולא יהיו תקלות בלתי צפויות בדרך, יתכן ובעוד כשנה נזכה לראות יחידות ראשונות של הקסדה החכמה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.