סמסונג (Samsung) הציגה ב-MWC 2018 גרסה משודרגת של Samsung DeX, עמדת העגינה שתאפשר להפוך את Galaxy S9 למחשב שולחני. הפעם מדובר ביכולת שמכונה Linux On Galaxy ההופכת את המכשיר לשימושי אף יותר שכן היא מאפשרת להריץ מערכת הפעלה שולחנית 'מלאה' מבוססת לינוקס (Linux).

המשמעות היא שהמשתמשים ב-DeX לא יהיו מוגבלים להרצה של יישומי אנדרואיד, המוגבלים במידה מסוימת ביכולותיהם לעומת תוכנות המיועדות למחשב שולחני. בסמסונג מציינים כי הפצות הלינוקס שיופעלו על המכשיר לא יסבלו מבעיות ביצועים שכן הן רצות על גבי גרעין הלינוקס של אנדרואיד כך שמערכת ההפעלה רצה באופן מקומי על המכשיר, ואין בזבוז מיותר של משאבים בגלל צורך בווירטואליזציה.

עם זאת יש חיסרון מסוים – ניתן יהיה להתקין רק תוכנות לינוקס שעברו הידור לעבודה עם ארכיטקטורת ARM, ואפליקציות שיועדו לארכיטקטורת x86 לא יעבדו. עם זאת זה אינה אמורה להיות בעיה גדולה, כי בדרך תוכנות שמפותחות ללינוקס עורות הידור לעבודה במספר סביבות עבודה.

Linux on Galaxy עדיין נמצאת בפיתוח אך כרגע סמסונג מאפשרת להירשם בטופס הייעודי כדי לקבל עדכונים ופרטים נוספים על היכולת.

יש להזכיר שחזון ההרצה של מערכת הפעלה שולחנית מלאה בעזרת מכשיר טלפון חכם אינו חדש. למעשה זה היה החידוש שהביא עימו מכשיר ה-Atrix אותו השיקה מוטרולה (Motorola) ב-2011. ארבע שנים מאוחר יותר ניסתה גם מיקרוסופט (Microsoft) להחיות את החזון שאחת האפשרויות המרכזיות במכשירי Windows 10 Mobile היה היכולת להפוך את מכשיר הטלפון לעמדה שולחנית מבוססת Windows, אך החלום הזה נגדע עם מותה של מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט.

קרא עוד:  סופית? המקבילה ל-AirDrop באנדרואיד תיקרא Nearby Sharing