עם הצפיפות הבלתי נראית באוויר, גלישה דרך רשת ה-WiFi הפכה למורכבת יותר ובעייתית יותר באזורים צפופי רשתות אלחוטיות ולינקסיס (Linksys) הציגה ב-CES שני נתבים חדשים המנצלים את טכנולוגיית Multi-User MIMO המבטיחה תקשורת ייעודית לכל משתמש ומהירות העברת נתונים גבוהה יותר.

שני הדגמים החדשים, Linksys EA9500 ו-Linksys EA7500 מצטרפים לדגם EA8500 התומך MU-MIMO שהושק בשנה שעברה, כאשר דגם הפרימיום (EA9500) בעל יכולת קליטה עוצמתית בזכות שימוש של שלושה ערוצים במקביל (tri-band) – עם רצועת תקשורת 2.4GHz ושתי רצועות 5GHz התומכים בפרוטוקול התקשורת 802.11ac יחד עם לא פחות משמונה אנטנות הניתנות לכוונון שיספקו כיסוי מלא לבתים גדולים.

בנוסף, המתג שבתוכו (סוויץ’) כולל 8 מבואות 1 ג’יגה-בייט הפועל על בסיס שבב כפול ליבה בתדר 1.4 ג’יגה-הרץ וכן ישנן עוד שתי יציאות USB שאחת מהן היא USB 3.0 אליה ניתן לחבר כונני זיכרון או דיסקים בחיבור USB עם תמיכה ב-NTFS, FTA וגם HFS. לעומתו, דגם EA7500 הצנוע יותר יכלול את אותם המאפיינים אבל עם פחות אנטנות – 3 בלבד ו-4 מבואות רשת.

טכנולוגיית MU-MIMO הקיימת במספר בנתבים ספורים מיועדת לעשות סדר בכל הקשור בשימוש בתקשורת WiFi באזורים בהם ישנם ריבוי רשתות. הטכנולוגיה מאפשרת למספר רב של משתמשים המחוברים לאותו נתב רוחב פס מלא בלי לגרום לירידה באיכות האות או בביצועים. כיום נתבים “סטנדרטיים” עובדים על עיקרון של שיתוף משאבים,  וכאשר מחוברים למספר רב של התקנים בבית או בעבודה, נגרם ירידה חדה ברוחב הפס המתקבל אצל כל צרכן.  יש לציין עם זאת, כי ציוד הקצה, כלומר המחשב הנייד, הטלפון וכו’, צריך לתמוך בטכנולוגיה כדי לעבוד עימה.

קרא עוד:  בקרוב תושק מהדורה בתשלום חודשי של דפדפן Firefox

המחירים ינועו בין 199 ל-399 דולר בהתאם לדגם והשקתם מיועדת לחודש הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.