פרויקט הרום העצמאי Lineage OS של יוצאי Cyanogen ממשיך להגדיל את היצע המכשירים הנתמכים ומבין האחרונים שנוספו הוא Galaxy S5 שהושק ב-2014 וזוכה לעדכון לאנדרואיד 'אוראו'.

מכשיר ה-Galaxy S5 נחשב לבין הפופולריים ביותר של סמסונג (Samsung), כאשר הוא זכה לשני גלי עדכון גדולים כשהאחרון שבהם שדרג אותו לגרסת האנדרואיד 6.0.1 . שדרוגים הבאים הופסקו גם מכיוון שכבר מדובר היה במכשיר ישן וגם הייתה טענה של חוסר תאימות תוכנתית לחומרה של המכשיר.

פרויקט LineageOS, שכבר תומך ב-Galaxy S5 על גרסותיו השונות באנדרואיד 'לוליפופ', השיק כאמור את גרסת LineageOS 15.1 המבוססת על אנדרואיד בגרסה 8.1 הנקייה ללא תוספות של סמסונג. זו תואמת לכלל דגמי ה-Galaxy S5 שנמכרו בישראל המבוססים על שבב Snapdragon 801.

גרסת הרום זמינה להורדה מאתר הפרויקט, כולל הסברים למתקשים. כמובן החלפת הרום מוחקת ומסכנת את המכשיר, אבל אם הוא שוכב במגירה ללא שימוש זה כנראה הפתרון הכי טוב כדי להחיות אותו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.