lightkey

בשונה מהטלפון הנייד, במחשב האישי אנחנו מקלידים את התוכן שלנו (מסמכים, מיילים וכו') אות אחר אות מילה אחר מילה, בדיוק כפי שעשו אבותינו מאז המצאת מכונת הכתיבה לפני כ-150 שנה. Lightkey Sources, חברת הסטארט-אפ הישראלית שעומדת מאחורי פיתוח התוכנה לחיזוי טקסט ותיקון שגיאות במחשב האישי, הודיעה לפני ימים אחדים על השקת גרסא חדשה – Lightkey 10 – היחידה מסוגה בעולם אשר עושה שימוש באינטליגנציה מלאכותית (Deep Learning) – ומאפשרת חיסכון של 40% מזמן ההקלדה במחשב האישי.

אם ניקח לרגע את מס' המשתמשים בחבילת Office עליו מצהירה מיקרוסופט – 1.2 מיליארד – ונכפיל אותו בשעת הקלדה אחת ביום (נתון שמרני ביחס להערכות הקיימות לפיהן המשתמש הממוצע מקליד כ-3 שעות ביממה), נגיע ל-438 מיליארד שעות הקלדה בשנה. חיסכון של 40% שווה ערך ל-175 מיליארד שעות אדם שניתן לחסוך לטובת האנושות.

מייסד ומנכ"ל Lightkey גיא כתבי ציין, כי להבדיל מקודמותיה, Lightkey 10 כוללת שילוב של רשת נוירונים שפותחה בחברה יחד עם אלגוריתם השלמה יחיד מסוגו, אשר מציע השלמה אחת בלבד בכל רגע נתון, ובכך בעצם מאפשרת קביעת רף חדש לחיסכון של 40% בזמן ההקלדה.

התוספת של בינה מלאכותית לטכנולוגית החיזוי של Lightkey מאפשרת לה לזהות הקשרים ודפוסים מורכבים, בדומה לבני האדם. לדוגמא, המשך המשפט: "הרופא היה צריך להגיע בדחיפות לבית ה… "חולים" ברור לנו, לאור הבנת הנושא. בשונה מיכולת חיזוי שאינה מבוססת AI, מנוע החיזוי החדשני של Lightkey מצליח לזהות את הקשר בין המילים, למרות המרחק ביניהן, ולהציע את האופציה הנכונה. יתרה מזאת, אם נחליף את "הרופא" ל-"עורך הדין" בראשית המשפט, אזי ההשלמה תשתנה מ-"בית החולים" ל-"בית המשפט".

קרא עוד:  ל-LG יש טאבלט חדש וקוראים לו G Pad 5

במקביל להכרזה על Lightkey 10 הודיעו בחברה, כי התוכנה כבר חוסכת זמן הקלדה יקר למשתמשיה בלמעלה מ-100 מדינות ברחבי העולם תוך שהיא תומכת בהקלדה ב-85 שפות. ב-Lightkey מבקשים להדגיש את הזווית החברתית – מסתבר שבין אלפי המשתמשים שכבר אימצו את התוכנה ברחבי העולם, ניכרת עלייה בהתעניינות מהתחום החינוכי שם רואים בתוכנה כלי לסיוע בהקניית ושיפור שליטה בשפות, וכן מצד גורמים בחינוך המיוחד, שם ממליצים על התוכנה לאנשים אשר סובלים מלקויות למידה ו/או קשיים פיזיים בהקלדה.

עם השקת גרסת ה-AI החדשה, ב-Lightkey מתכוונים להשקיע את החודשים הקרובים בהשלמת פיתוח הגרסא הארגונית – Lightkey for Business – הצפויה לצאת לשוק עד סוף הרבעון הבא. Lightkey for Business הוא כלי SaaS המיועד לשפר את היעילות בעבודת הארגון תוך שילוב היתרונות הבסיסיים של Lightkey עם כלים מתקדמים כגון 'חוכמת המונים' ו-people analytics.

מלבד עמדות הקצה עליהן תותקן התוכנה, מדובר על שירות ענן/שרת מקומי אשר יאפשר לכל ארגון לבנות לעצמו קבוצות עובדים לטובת שיתוף עפ"י עולמות תוכן ותחומי עיסוק, כך שחברי כל קבוצה יוכלו להנות מחוכמת ההמונים הייחודית של קבוצתם, לצד שימוש בלקסיקון ארגוני שיציע השלמות ותיקוני שגיאות 'ארגוניים' תוך כדי הקלדה. בנוסף, Lightkey for Business מיועד גם למנהלי כוח האדם וההנהלה הבכירה בארגון, אשר בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים כבר לא מסתפקים במשוב "תחושתי" וזקוקים לסטטיסטיקות מדויקות שיאפשרו להם נקודת מבט ייחודית וחסרת תקדים לטובת מתן משוב יעיל וקידום העובדים.

קרא עוד:  מעבדי Ryzen Threadripper דור 3: עד 32 ליבות ושיפור ניכר בביצועים

Lightkey 10 – Powered by AI זמינה להורדה בחינם מאתר החברה.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.