ל-Pixel ול-Pixel XL של גוגל (Google) יש לא מעט יתרונות אולי, אבל גם חסר בהם אחת מהתכונות הבולטות שאפשר למצוא היום כמעט בכל טלפון מוביל ואת זה החברה מנסה לתקן.

כידוע, שני המכשירים החדשים אינם בעלי רמות אטימות IP67 או IP68, שנועדו לגונן על הניידים מפני חדירה של מים ואבק. ל-Google Pixel יש רק דירוג IP53, מה שאומר שהמכשיר לא ימות לחלוטין אם יירטב בגשם, אבל זאת בערך כל ההגנה שיש לו מפני רטיבות.

גוגל שמודעת כנראה לחסרון הבולט, החלה להציע בחנות המקוונת שלה כיסויים מיוחדים שיתאימו לשני סוגי הניידים, וישמשו בתור פתרון עוקף שיאפשר קצת יותר שליטה באטימת המכשירים למים. הכיסויים, שנקראים LifeProof Fre, מגיעים עם תקן האטימות IP68, מה שאומר שהם יהפכו את המכשירים לעמידים עד שעתיים במים בעומק של עד 2 מטרים. בנוסף, הכיסויים כפופים גם למפרט MIL-STD 810G, שאמור להפוך את המכשירים לעמידים בנפילה של עד 2 מטרים על כל משטח שהוא.

החברה מציעה את הכיסויים האוטמים בתמורה ל-89.95 דולר נוספים על מחירם היקר בלאו הכי של המכשירים עצמם. אם כי, כל ההגנות הנוספות שהכיסויים אמורים לספק הופכים אותם למסורבלים וגסים למדי, אבל אולי מוטב כך מאשר להיות בעליו של מכשיר Pixel חתיך ורזה שכל נפילה, חדירת אבק או טבילה קטנה במים יאיימו על המשך עבודתו.