החל בשנה הבאה ערכת התוכנות המשרדית בקוד פתוח LibreOffice תאמץ באופן חלקי את העיצוב הנוכחי של הממשק בערכת ה-Office של מיקרוסופט (Microsoft).

בגרסת הבטא ל-LibreOffice 6.2 – שצפויה להשקה בפברואר 2019 – נבחן כעת ממשק לסרגלי כלים חדש שמכונה NotebookBar. מדובר בגרסה מעודכנת ומשופרת של הממשק המחולק ללשוניות הקיים ב-LibreOffice מזה מספר גרסאות. ב-NotebookBar מוצגים בכל לשונית פחות כפתורים, מה שמפחית את עומס האפשרויות ומקל על מציאת הפונקציות השימושיות ביותר.

בינתיים לא ברור האם הממשק החדש הזה צפוי להפוך לברירת המחדל של LibreOffice, או שמא היא תמשיך לדבוק בממשק דמוי Office 97 שגם היא וגם OpenOffice, המתחרה שממנה התפצלה LibreOffice ב-2011, ממשיכות להשתמש בו יותר מעשור לאחר ההשקה.

כרגע, בגרסאות הבטא הראשונה והשנייה של LibreOffice 6.2, הממשק החדש דורש הפעלה ידנית בשני שלבים: ראשית כניסה ל-Tools > Options > Advanced וסימון V לצד Enable Experimental Features, אתחול התוכנה, ואז כניסה ל-View > Toolbar Layout ובחירה ב-NotebookBar.

הממשק החדש והמודרני יותר אינו השינוי היחיד הצפוי בגרסה הבאה של LibreOffice. העמותה המנהלת את הפיתוח הודיעה בימים האחרונים כי החל מגרסה זו לא תיתמכנה גרסאות 32-ביט של Linux, וכי בקרוב תסתיים התמיכה גם בגרסאות x86 של מערכת ההפעלה הפתוחה, לטובת גרסאות 64-ביט. תחת Windows מתוכננת כרגע תמיכה בכל הגרסאות.