אפשר לצפות ללא מעט גאדג’טים בתחום הבית החכם בתערכות CES 2016 שתיפתח בשבוע הבא, אבל LG הקדימה וחשפה את מערכת SmartThinQ Hub , שהיא לכאורה נראית כמו רמקול מעוצב אבל מתברר שמדובר בהרבה יותר מזה.

אז כן, זה קודם כל רמקול המסוגל להציג הודעות, להשמיע מוזיקה והתראות, קולט פקודות קוליות ועוד, אבל זה לא רק העתק של Amazon Echo אלא הוא משמש כמכשיר המרכזי המתחבר לכל מוצרי הבית החכם השונים. ל-Hub מסך LCD צבעוני בגודל 3.5 אינץ' וממשק עם אפליקציית סמארטפון המאפשרת תקשורת דו כיוונית עם החיישנים והמכשירים החכמים הנמצאים בבית כמו מפסקי תאורה, מזגן, טלוויזיה, מקרר וכל מוצר המחובר לרשת האינטרנט של הדברים (IoT).

לדברי LG, הייחוד של המערכת הוא באיסוף מידע ממכשירים חכמים אחרים וכמו כן ממכשירים סטנדרטים אחרים המחוברים לחיישני ה-SmartThinQ דרך WIFI, בלוטות' ו- Zigbee, ומערכת השליטה מותאמת גם למכשירים של יצרניות ונותני שירות נוספים, התומכים במערכת הקוד הפתוח Alliance AllJoyn. ניתן גם להזרים דרכו מוזיקה, להתחבר לתחנות רדיו ולהשתמש בו כרמקול אלחוטי המחובר לטלפון.

"מערכת ה- SmartThinQ Hub היא רק דוגמא נוספת לגישה הפתוחה שאנו מאמינים שתקבע את עתיד הבית החכם", אמר סיונג ג'ין, נשיא ומנכ"ל LG Electronics Home Appliance & Air Solution. "פתיחות ושותפויות חזקות עם הכוחות המובילים בתעשייה תעשה את טכנולוגיית הבית החכם לנגישה ונוחה יותר עבור המשתמשים ובסופו של יום זוהי אסטרטגיית הבית החכם שלנו".

LG תציג את SmartThinQ Hub ומוצרי בית חכם ב-CES.