כונן ה-XF1 הינו כונן לדיסק קשיח חיצוני שעיקר יעודו הוא ניגון מולטימדיה הכולל מסמכים, שירים, סרטים ועוד. הכונן מגיע עם עיצוב חללי משהו, מרשים ומלוטש מאוד הנועד לאנשים שאוהבים עיצוב מרשים ויפה לעין המרמז על עוצמתו של הכונן שמשמש לכל צרכי המולטימדיה שלנו. הכונן בעיצוב עגלגל כאשר כולו מכוסה בפסים בצבעי הקשת אשר נחשפים עם מגע של אור בזוית מסוימת. מתחת לפאנל העליון ניתן למצוא את הפד המרכזי שכולל את לחצי התזוזה למעבר בין המדיה השונה, לחצן ה- OK לבחירה ועוד שני מקשים. המקשים הינם מקשי מגע.
עוביו של המכשיר הוא 20.8 מ"מ מה שהופך אותו לכונן החיצוני הדק בעולם.

בצד התפעול ניתן למצוא את לחצן ההדלקה והכיבוי, יציאת USB 2.0, יציאת HDMI, יציאת TV-OUT לחיבור המכשיר גם לטלויזיות ללא חיבור HDMI וכמובן חיבור DC לחיבור המכשיר אל החשמל לטעינה. תפריט המכשיר פלאשי ומזכיר במעט את תפריט ה- PSP הן בגוונים והן בסמלים.
הכונן מנגן סרטי HD עד ל- 1080 DPI, דבר מרשים מאוד שאומר כי יהיה ניתן לחבר אותו אל הטלויזיה החדשה שלכם שכוללת HD מלא ולראות את הסרט באיכות מלאה. וכמובן הכונן כולל רכיבי קידוד מלאים בפורמטים AVI, Xvid, DAT, MPG, MPEG 1, 2 & 4, VOB ובנוסף גם בפורמטי השמע MP3, WMA, OGG, WAV, AAC, AC3 ו- LPCM. עוד תומך המכשיר גם בתמונות בפורמט JPEG ו- BMP ובקבצי כתוביות. הקודקים היחידים שלא נתמכים בו הם h.264 ו- MKV סטנדרטים שקצת פוגעים ביכולתיו. בכונן ניתן למצוא כ- 11 שפות שונות כך שבעיית שפה לא תיהיה, אם כי הוא לא כולל עברית (דבר שהופך לסטנדרט בתחום הכוננים החיצוניים).

קרא עוד:  סמסונג ו-LG עשויות להציג מסך חיצוני נייד שיוכל להתחבר לטלפונים

הוא מגיע עם נפחים מרשימים של 320GB לגרסה המוקטנת ו- 500GB לגרסה הגדולה שלו (כך שבעית מקום לא תיהיה לכם).

אריזת המכשיר כוללת כבל USB , A/V, שנאי לחיבור לחשמל והטענת המכשיר, מדריך למשתמש, דיסק לתוכנות של LG ושלט מותאם של LG אשר מאפשר שליטה מרחוק בכונן ומעבר נוח בתפריטים. אין כרגע מחיר או תאריך יציאה למכשיר אך אנו נמתין בקוצר רוח למידע הנ"ל וכמובן להגעתו אל ארצנו. יש לציין שזוהי הצצה ראשונה אל שיתוף הפעולה בין אינטל ל- LG ובקרוב נוכל לראות את שיתוף הפעולה במוצרים נוספים. עד אז אתם מוזמנים להתרשם מהתמונות המרשימות שלו.
(מקור)

ניווט בתפריט המכשיר באמצעות מקשי המגע
LG XF1
הכונן בחיבור למחשב