עידן המסכים המרובים, עידן בו אנו מתחילים לבצע משימה בטלפון החכם שלנו ומסיימים אותה במסך המחשב השולחני, מאתגר אותנו בשגרה וישנם לא מעט פתרונות לסנכרון האפליקציות השונות בענן כדי שאלה יאפשרו לנו להמשיך ולעבוד מאותה נקודה שהפסקנו, גם אם נפתח אותן מהתקנים שונים. אפליקציה חדשה מבית LG תקל על בעלי מכשירי הדגל האחרונים של החברה ותאפשר להם לשלוט על הסמארטפון באמצעות העכבר והמקלדת – כל זאת לאחר לחיצה על שני כפתורים בלבד.

האפליקציה, ששמה VPInput, תפעל על דגמי ה-G4, G5 ו-V10 של LG ותדרוש תמיכה של המחשב הנייד, או המחשב השולחני, בתקן בלוטות' (Bluetooth). לאחר הורדה והתקנה בטלפון החכם ובמחשב האישי, ולאחר התאמה ראשונית, ניתן יהיה לעבור לשליטה מלאה בסמארטפון באמצעות הקשת הצירוף Ctrl+Enter במחשב האישי.

במקרה והסמארטפון נמצא במצב המתנה והמסך נעול, הוא יפתח מיד וחץ שחור ייצג את העכבר על מסך המגע. שיטוט עם העכבר בשטח המסך, לחיצה על סמלי האפליקציות ואף הקלדת הודעות – כל אלה יתבצעו בקלות באמצעות המקלדת והעכבר של המחשב. לחיצה נוספת על Ctrl+Enter ואתם שוב שולטים על המחשב.

ניתן גם להעתיק טקסט מהמחשב אל הטלפון החכם, וההיפך: פשוט עושים זאת בטבעיות באמצעות סימון טקסט המקור, הקשת Ctrl+C, מעבר לשליטה במכשיר השני באמצעות Ctrl+Enter והדבקה באמצעות הקשת Ctrl+V. כמו כן, גם תכונת צילום המסך מהסמארטפון ו'הדבקתו' במחשב הפכה לקלה במיוחד וניתן להגדיר מקשי קיצור שלחיצה עליהם תפתח כל אפליקציה שנרצה. "זהו פתרון נוח כשאתם יושבים על יד שולחן העבודה אבל רוצים לבדוק את הטלפון שלכם מבלי לקטוע את רצף העבודה", אומרים אנשי LG.

קרא עוד:  גם חנות האפליקציות של גוגל תזכה לעיצוב כהה

יש לציין כי בשוק ישנם מספר פתרונות דומים, בין אם מדובר באפליקציות ה'משקפות' את מסך הסמארטפון על מסך המחשב או אפילו מקלדות אלחוטיות המתחברות ישירות לסמארטפון. עם זאת, המעבר המהיר שמתבצע בין שליטה על המחשב לבין שליטה על הטלפון החכם – משרת היטב את הצורך שלנו ההולך וגובר לעבוד עם כמה מסכים במקביל.

להורדה: אפליקציה למכשירי LG | תוכנה למחשב האישי

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.