LG V30

רכשתם את ה-LG V30? אז בדיוק בשבילכם ריכזנו אוסף של טיפים וטריקים שימושיים שיסייעו לכם להוציא יותר מהמכשיר החדש. בעוד חלק מהממשק נותר דומה לדור הקודם עליו כבר כתבנו כאן, בכתבה הקרובה ננסה להתמקד בכמה חידושים שטרם דיברנו עליהם. אם אתם מתלבטים אם לקנות את ה-V30 תוכלו לקרוא כאן את הסקירה המלאה.

כך תפעילו את תפריט ההגדרות הצף

LG בחרה לוותר ב-V30 על המסך המשני שאפיין את הדורות הקודמים בסדרת ה-V. במקומו בחרה החברה לשלב תפריט צף עם אוסף פעולות מהירות, כזה שילווה אתכם בכל מסכי הפעילות של המכשיר ותוכלו למקם אותו היכן שנוח לכם על גבי שטח התצוגה. תוכלו להגדיר מהן הפעולות המהירות שנכללות בתפריט הצף: מחיוג מהיר לאנשי קשר מועדפים, דרך צילומי מסך מתוחכמים, ועד הפעלת נגן המוזיקה והפעלת יישומים ותכונות במהירות.

כדי להפעיל את המסך המשני לחצו על הגדרות > עברו לכרטיסייה כללי > Floating Bar. בראש המסך, בצד שמאל תוכלו להפעיל את התכונה. אחר כך תוכלו לבחור אלו אפשרויות תהיינה בתוך התפריט הצף: קיצורי דרך, צילום מסך, אנשי קשר מהירים ונגן מוסיקה. בלחיצה על חלק מהן תוכלו לקבוע הגדרות נוספות.

לכדו אנימציות GIF מכל מסך

באמצעות פקודת GIF שבתפריט הצף, או באמצעות פקודת +Capture שבוילון ההתראות, תוכלו ללכוד התרחשות במסך לתוך אנימציית GIF. תכונה זו שימושית בעיקר כדי להדגים לאנשים תהליך כלשהו הכולל מעבר בין כמה מסכים או לכידה של חלק מסרטון וידאו.

עם לחיצה על סמל ה-GIF תופיע מסגרת על המסך ובאמצעותה תקבעו איזה אזור במסך יילכד. אחר כך לחצו על לוגו ההקלטה (העיגול האדום שיופיע מתחת למסגרת שסימנתם). כשתסיימו להקליט לחצו על סמל העצירה (הריבוע השחור). הקובץ ישמר בגלריה.

התאימו אישית את תצוגת Always-On

תכונה נוספת שמחליפה את המסך המשני היא תצוגת Always-On שפעילה במצב המתנה ואינה בזבזנית באנרגיה. תוכלו להגדיר כיצד תיראה אותה תצוגה, לקבוע חתימה אישית שתוצג שם, להוסיף תמונה ולקבוע את תצורת השעון. תוכלו גם להחליט באיזה שעות היא תהיה פעילה וישנם גם אוסף של כלים מהירים שיוצגו בראש אותה תצוגה.

קרא עוד:  ל-LG יש טאבלט חדש וקוראים לו G Pad 5

כדי להגדיר את תצוגת ה-Always-On הקישו על הגדרות > החליקו לכרטיסיית תצוגה > Always-on display. הפעילו את המתג שבראש המסך משמאל כדי להחליט אם תצוגה זו תפעל. עם לחיצה על גלגל השיניים שבשורת התוכן תוכלו לקבוע את אופי התצוגה, לקבוע חתימה ואף תוכלו לבחור טקסט ואת הגופן בו הוא יוצג כשהמכשיר במצב המתנה.

פסק זמן יומי יאפשר לכם לקבוע מתי תצוגה זו אינה נדרשת (למשל, בעת השינה בלילה כדי לא לבזבז סוללה). תוכלו גם לבחור שהתצוגה תהיה בהירה יותר, אך המכשיר יבזבז יותר סוללה במצב זה.

קחו את הסאונד צעד אחד קדימה

ב-V30 תמצאו מעבד קול מובנה, Hi-Fi Quad DAC. זה יכנס לפעולה רק אם תחברו אוזניות וכדי להפעיל אותו תצטרכו למשוך מטה את וילון ההתראות.

עם לחיצה ארוכה על Hi-Fi Quad DAC בוילון ההתראות, כשהאוזניות מחוברות, תוכלו לכוון את עוצמת הקול, לקבוע מסננים דיגיטליים שונים לסוג המוזיקה, לשפר אותה ואף לקבוע עוצמת השמעה שונה בכל אוזן.

צלמו סרטונים כמו בתעשיית הקולנוע

חובבי צילום רבים אוהבים את ממשק הצילום העשיר המוטמע במכשירי LG, אם זה בזכות ההפעלה הנוחה ואם בשל עושר התכונות הזמינות במצבי הצילום השונים. ניתן גם לצלם סרטוני וידאו בהתאם לאוסף הגדרות שנקבעו מראש בעזרת עם אנשי מקצוע בתחום הקולנוע. כמו כן, תוכלו לעשות זום באזורים שונים של השטח המצולם.

היכנסו לממשק הצילום > בחרו מראש המסך את התכונה מצב > Cine Video. עם לחיצה על Point Zoom תוכלו לסמן על המסך את האזור אליו תרצו להתקרב ולהזיז את המחוון שבתחתית המסך ימינה ושמאלה כדי להתקרב או להתרחק. בלחיצה על לוגו הפילם שבראש המסך יפתח בתחתית אוסף של הגדרות צילום שנקבעו מראש והן מתאימות למצבי צילום שונים, כמו מצב דוקומנטרי, מצב היסטורי, דרמה, אפלה ועוד.

קרא עוד:  הגיע לישראל: LG G8X ThinQ כפול המסכים הושק במחיר של 3,299 שקלים

פתחו את נעילת המכשיר באמצעות מבט או פקודה קולית

עם השקתו של iPhone X התגאתה אפל (Apple) במנגנון Face ID שיזהה את הפרצוף שלכם ודי במבט חטוף שלכם למכשיר כדי לפתוח אותו מנעילה. בעוד שאפל השקיעו בטכנולוגיה ייעודית עבור התכונה הזו, מכשירי אנדרואיד מכילים כבר זמן רב תכונה דומה, אם כי מאובטחת פחות. כמו כן, מאפשר LG V30 פתיחה מנעילה באמצעות זיהוי קולי שלכם.

היכנסו להגדרות > החליקו לכרטיסיית תצוגה > מסך נעילה > זיהוי תווי פנים > בחר נעילת מסך.  שימו לב שכדי להפעיל את תכונות זיהוי תווי פנים או זיהוי קולי עליכם לבחור שיטת אבטחה נוספת, שכן אלה שיטות אבטחה משניות. בחרו את אחת השיטות שבראש המסך והמשיכו לפי ההוראות.

אחר כך תוכלו להוסיף את השיטות הביומטריות: טביעות אצבע, זיהוי פנים וזיהוי קולי. אלה נמצאות בתחתית המסך. לחצו עליהן והגדירו אותן לפי ההוראות.

בטלו את מסגרות האפליקציות

כברירת מחדל מסומנים חלק מקיצורי הדרך לאפליקציות על מסגרת לבנה. אותה מסגרת מופיעה בעיקר מאחורי הסמלים העגולים כדי לייצר אחידות. אך ישנם משתמשים שפחות אוהבים את המסגרות הלבנות.

כדי לבטל אותן לכו להגדרות > החליקו לכרטיסיית תצוגה > מסך ראשי > צורות סמלים >  העבירו את הבחירה למקורי.

מחקתם תמונה בטעות? אל דאגה, ישנו סל מיחזור

כל תמונה או סרטון שתמחקו ימתינו שבוע בסל המיחזור עד למחיקתם לצמיתות. כדי להגיע אל סל המיחזור של התמונות או הסרטונים היכנסו לגלריה > לחצו על שלושת הפסים שבקצה הימני העליון של המסך בכדי לפתוח את התפריט הצידי > סל מיחזור.

אפליקציות שתמחקו ימתינו 24 שעות עד למחיקתם לצמיתות. אל סל המיחזור של האפליקציות תגיעו באמצעות לחיצה ארוכה על מסך הבית > יישום סל המיחזור.

LG V30

LG V30 הוכרז ב-IFA 2017. המכשיר עמיד למים ואבק ומגיע עם מסך רחב בתצורת OLED קמור שגודלו 6 אינץ' ברזולוציית 1440x2880 פיקסלים, הוא מופעל על שבב מתומן הליבות Snapdragon 835. בגבו מערך צילום כפול באבחנת 16 מגה-פיקסל ו-13 מגה-פיקסל ובקדמתו 5 מגה-פיקסל, זיכרון העבודה בנפח 4 ג'יגה-בייט, זיכרון אחסון בנפח 64 או 128 ג'יגה-בייט, סוללת 3,300 מיליאמפר/שעה וכן הוא מריץ אנדרואיד 7.1.2

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.