זירת מסכי הסלולר כמרקחה: LG חושפת היום בסיאול, קוריאה, את הדור-הבא של פאנלי ה-IPS המוצלחים שלה העונים לשם הגרנדיוזי "True HD IPS". הפאנלים מיועדים להתחרות ראש בראש מול הפאנלים, בעלי השם הגרנדיוזי לא פחות, Super AMOLED Plus, אשר מיוצרים על-ידי סמסונג.

מסך ה-Super AMOLED Plus, אשר ניתן למצוא בספינת הדגל של סמסונג, ה-Galaxy S II, הוא בהחלט עילוי. מדובר במסך אשר מספק צבעים חיים לצד חיי סוללה ארוכים יחסית, אך למסך גם חסרונות. ב-Galaxy S II, הוא מגיע בגודל של 4.3 אינצ' ובעל רזולוציה של 800×480, כלומר המסך מספק איכות של 271ppi, ולכן לעיתים יוצר תחושה של חוסר חדות, במיוחד אם משווים אותו למסך ה-Retina של ה-iPhone 4 שלו מסך בעל צפיפות של 326ppi.

אך מסך ה-True HD החדש של LG, אשר מגיע בגודל של 4.5 אינצ' ברזולוציה של 1280×720 – אשר נחשבת כרזולוציית HD-Ready, מספק איכות של 329ppi, ובכך משיג צפיפות פיקסלים גדולה יותר משל מסכי ה-Retina של ה-iPhone.

לדברי LG מסכי ה-True HD מתעלים על מסכי ה-AMOLED של סמסונג בתחומים כמו דיוק בצבע ובהירות אשר במסכי AMOLED אכן נוטים להיות "זרחניים" יתר על המידה.  בנוסף מציינים כי מסכי ה-True HD IPS יהיו יעילים יותר בצריכת-חשמל, הצהרה אשר נראית בענינו תמוהה, שכן מבחינה טכנולוגית במסכי LCD התאורה האחורית דולקת בכל המסך, בעוד מסכי AMOLED התאורה היא מקומית ולכן משיג המסך גם צבע שחור "עמוק" יותר.

קרא עוד:  הטלפון החדש של מוטורולה, One Vision, הוכרז באופן רשמי

המכשיר הראשון אשר ייהנה מהמסך החדש יהיה כנראה ה-LG Optimus LTE (בתמונה) ויהיה מעניין להשוות בינו לבין ה-Galaxy S II HD LTE מכיוון ששניהם יציגו מסכים כמעט באותו הגודל, בעלי רזולוציה זהה.  (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.