בחברת LG החליטו להתחשב בקהילת המפתחים ולספק אפשרות של פתיחת הבוטלואדר (Bootloader, מנהל האתחול) למכשירים עתידיים, כך במכתב שהגיבה היצרנית למשתמש Wolfgart, חבר פורום XDA בעל LG G3.

לפי המכתב, LG תשחרר כלי שיאפשר לפתוח את הבוטלואדר בלי צורך בפריצה כלשהי, אולם היא לא התחייבה על מסגרת הזמן או על מכשיר מסוים: “אנו מודעים לבקשות של מפתחים רבים על נעילת הבוטלואדר מהמכשירים, לכן אנו כבר זה זמן מתכוננים לספק שירות שיאפשר הסרת הנעילה בצורה בטוחה יותר. כמו כן, אנו בוחנים את לוח הזמנים לשחרור הכלי”. עוד רומזת LG כי למעשה הדבר לא תלוי רק בה, אלא גם במגבלות של מפעילות הסלולר המקומיות (האמריקאיות): “עם זאת, זה ייקח קצת יותר זמן מהצפוי עקב המגבלות הטכניות, בעיות אבטחה והמדינית של המפעילות הסלולר.”

פתיחה של בוטלואדר במכשירי האנדרואיד מיועדת למשתמשים מנוסים ומאפשר למפתחים להחליף את גרסת מערכת ההפעלה ברום (Rom) מותאם אישית וכן לבצע התאמות שונות. לרוב נדרשים המפתחים לפרוץ את הבוטלואדר באופן כזה הגורם להסרת האחריות ולסיכון רב בעת ביצוע התהליך. בנוסף מפעילות הסלולר בארה”ב מעדיפות שתהיה להם שליטה על כך ולדעת כי המכשיר נעול לשינויים ולרשת שבה נרכש המכשיר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.