סמסונג (Samsung) ככל הנראה החליטה שהיא לא לוקחת יותר סיכונים, ושמה על הפרק שימוש בחלקים באיכות גבוהה, גם אם זה אומר שבדרך היא מבצעת רכישות מהמתחרות שלה. לאחר הדיווח כי החברה תעבור להשתמש בסוללות של סוני, נודע שבנוסף היא תתחיל לרכוש מסכים עבור טלוויזיות LCD גם מ-LG, יריבתה מבית.

סמסונג ו-LG הן לא רק חברות שמתחרות זו בזו, הן באות מאותו המקום ומתחרות על אותו שוק ביתי. כך ששיתוף הפעולה הזה הוא אמנם לא פורץ דרך אבל בהחלט מפתיע. מנכ"ל חברת LG, האן סאנג-באום, אישר את הידיעה לאתר The Investor ואף הוסיף: "אני לא יכול לתת מסגרת זמן מדויקת, אבל אפשר בהחלט לומר שהמוצרים יסופקו בתחילת החצי השני של שנת 2017", כלומר בעוד מספר חודשים.

דיווחים על העסקה בין החברות צצו כבר בחודש נובמבר האחרון לאחר שספקית מסכי ה-LCD של סמסונג, Sakai Display Products, שנמצאת בבעלותה פוקסקון (Foxconn), חשפה כי היא מקצצת את התפוקה. בנוסף, אתר Digitimes מדווח כי עליית המחירים החדה בשוק ה-LCD סוף שנת 2016 גרמה לחברת הבת של סמסונג, Samsung Display, לעבור להתמקד בהפקת מסכי AMOLED עבור שוק הסמארטפונים, ובמקביל גרמה לחברת פוקסקון להורות ל-Sharp (שארפ) היפנית שבבעלותה לא לספק יותר מסכי LCD לסמסונג. שארפ, לפי הדיווחים, סיפקה עד כה לסמסונג כ-5 מיליון מסכי LCD בשנה, שהם כ-10 אחוז מכלל התוצרת שלה. כך שסמסונג הייתה חייבת למלא את החסר איכשהוא.

קרא עוד:  ירידת מחיר: Mi Note 10 עם חיישן 108 מגה-פיקסל בפחות מ-430 דולרים

יש לציין כי LG מעולם לא סיפקה פאנלי תצוגה עבור חברה אחרת, כך שמבחינתה מדובר בתקדים. סמסונג, לעומתה, תרכוש לפי הדיווחים מסכים במהלך השנה לא רק ממנה אלא גם מחברת BOE הסינית ו-AUO הטאייואנית. בטווח הרחוק מתכננת החברה לצאת לחלוטין משוק טלוויזיות ה-LCD עקב רווחיות נמוכה ולעבור ל-OLED, אבל עד שזה יקרה היא נעזרת כאמור בחברות חיצוניות.