היצרנית הקוריאנית LG מצטרפת לזירת הרמקולים החכמים עם מוצר חדש בשם ThinQ, שנחשף רשמית כבר עתה למרות שיוצג לראשונה בפני עיתונאים רק במסגרת תערוכת האלקטרוניקה CES 2018 בעוד כשבוע.

ThinQ מוגדר על ידי LG כרמקול פרימיום יוקרתי. הוא פותח בשיתוף פעולה עם מותג האודיו הוותיק מרידיאן (Meridian) וצפוי להציע איכות האזנה גבוהה מזו של מוצרים מקבילים מבית גוגל (Google) ואמאזון (Amazon), לרבות תמיכה במוזיקה בפורמט ללא דחיסה (Lossless). ניתן יהיה לשלוט באמצעותו במכשירי חשמל חכמים אחרים מבית LG התומכים בטכנולוגיה כמו מדיחי כלים, מכונות כביסה, מייבשים ושואבי אבק רובוטיים.

בנוסף לשליטה קולית במוצרי LG, תומך הרמקול החכם בשירות Google Assistant, כך שניתן יהיה לבצע באמצעותו חיפושים קוליים בגוגל, לקבוע פגישות ביומן, להאזין לעדכוני תנועה ומזג אוויר ולשלוט גם במוצרי בית חכם של חברות מתחרות, כל עוד הם תומכים במוצרי Google Home.

השאלה שנותרה הוא הוא המחיר, אם כי ההתמקדות של LG במושג ״פרימיום״ ובאיכות הצליל רומזת כי ה-ThinQ לא יתחרה ברמקולים חכמים בסיסיים כדוגמת ה-Echo Dot או ה-Google Home Mini (הנמכרים בארה״ב במחירים של 49 דולרים ומטה), אלא ברמקולים המתקדמים יותר כמו Google Home Max או ברמקול ה-HomePod העתידי של אפל (Apple).