שוק השעונים החכמים מתחיל סוף סוף להתחמם באמת. עכשיו הם גם הופכים ליותר אפנתיים. הדרישה לשטח תצוגה גדול גרמה לכך שעד עתה רוב החברות הציעו מכשירים מרובעים. יוצאת הדופו הייתה מוטורולה (Motorola) שהציגה את ה-Moto 360, השעון החכם העגול, ועומדת להכריז עליו רשמית בקרוב. LG, שכבר הציגה לעולם את ה-G-Watch המרובע שלה, חושפת השבוע שעון נוסף – G Watch R המתאפיין במראה אופנתי ומעוגל. בבחינת המפרט הטכני של השעון החדש לא נראים חידושים מהותיים. ההשקה צפויה לרבעון הרביעי של השנה.

כאמור, במפרט הטכני של השעון החדש לא נמצא שינויים מהותיים: קיבולת הסוללה השתפרה רק מעט ועומדת היום על 410mAh, ערכת השבבים היא Snapdragon 400 עם ליבות שעובדות במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ, וזיכרון ה-RAM עומד על 512 מגה-בייט.

השעון החדש אטום למים לפי תקן IP67, כך שתוכלו לטבול אותו בעומק מטר אחד למשך שלושים דקות. זיכרון האחסון הפנימי הוא בנפח של 4 ג'יגה-בייט, וניתן להחליף את הרצועה. בתחתית השעון קיים חיישן דופק ובצידו ממוקם לחצן הפעלה – שני אלה חדשים בהשוואה לדגם הקודם והמרובע שהציגה החברה, וכמובן, השינוי העיקרי טמון במסך העגול: 1.3 אינצ'ים ברזולוציית 320X320 פיקסלים.

lg-g-watch-r-71-640x432

אין זה מקרה ש-LG חושפת את השעון החכם דווקא עכשיו: ב-3 בספטמבר צפויה להיערך ההשקה הרשמית של ה-Moto 360, השעון המתחרה והעגול של חברת מוטורולה, ונראה כי LG רצה להקדים ולהציג את השעון שלה לפני שייחשפו פרטים נוספים על השעון המתחרה. עד כה חשפה רשת BestBuy את מחירו של השעון של מוטורולה – כ-250 דולרים, וכי ה-Moto 360 יכלול צג עגול בגודל 1.5 אינץ', עם זכוכית Corning Gorilla, הגנה בפני מים, קישורית Bluetooth 4.0, מד צעדים ומד דופק. על פי הרשת יפעל השעון על שבב של Texas Instruments עם זיכרון RAM של 512 מגה-בייט. דיווחים אחרים אף ייחסו לשעון יכולת טעינה אלחוטית.

ב-LG טוענים כי השעון העגול, ה-G Watch R, לא עתיד להחליף את דגם ה-G Watch הראשון והמרובע, אלא לספק חלופה נוספת לצרכן. ההערכות מדברות על כך שהוא יושק בסביבות החודשים אוקטובר או נובמבר הקרובים, ובהחלט יהיה מסקרן לדעת כמה יהיה מחירו שלעת עתה לא מפורסם.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.