חברת LG החליטה לשנות מדיניות ולשחרר באופן רשמי כלי לשחרור נעילת הבוטלואדר שבמכשיר הדגל שלה, ה-LG G4, כרגע בדגם אחד בלבד שלו. מדובר בצעד מפתיע, שכן מכשירי הדגל של LG הגיעו עד כה עם בוטלואדר נעול שלא מאפשר התקנה של רום עצמאי או מערכת הפעלה אחרת, על מנת שלא לפגוע באחריות היצרן. מפתחים עצמאיים אמנם פיתחו כלים כאלה שיעקפו את הנעילה, אך החברה לא תמכה בפעולה באופו רשמי ומוצהר, עד כה.

הכלי החדש, כאמור, תומך כעת רק דגם אחד של המכשיר: ה-H815 שנמכר ברוב מדינות אירופה, וגם בישראל (חברת LG מוכרת כאן באופן רשמי רק את דגם ה-H815L, אבל ניתן להשיג גם את ה-H815 המדובר בייבוא מקבילי). יחד עם זאת מבטיחים ב-LG בקרוב ישחררו כלים עבור מודלים נוספים של המכשיר.

ואולם, LG עדיין מבהירה כי היא מסירה אחריות ממכשירים בעלי בוטלואדר לא נעול, אפילו שהוא נפתח באמצעות הכלי ששחררה. בנוסף היא מזהירה כי פי'צרים שונים, כמו למשל ניגון והורדת קבצי מוזיקה או וידאו מסויימים שמוגנים על ידי נעילת זכויות יוצרים (DRM), לא יעבדו, וכי תהליך פתיחת הבוטלואדר הוא בלתי הפיך. מצד שני, כאמור, פתיחת הבוטלואדר מאפשרת למשתמשים הרבה יותר אופציות לשלוט על הסמארטפון שלהם, כמו למשל האופציה לבצע גיבוי במלואו, או להתקין רומים של מערכת האנדרואיד פרי פיתוח עצמאי למרות שהמכשיר אינו תומך בהן רשמית.

LG לא לבד: גם חברות מוטורלה וסוני מציעות כלי שחרור לבוטלואדרים במכשירים שלהם, ואילו את מכשיר הנקסוס של גוגל ניתן לפתוח באמצעות פרוצדורה פשוטה יחסית של חיבור המכשיר למחשב והרצת Android SDK.