נראה שגם-LG נאבקת כדי לעמוד בקצב ולהתחרות בממשקי המשתמש של חברות כמו סמסונג ו-HTC שממשיכות להתפתח לצד מערכת ההפעלה אנדרואיד. אמש הכריזה החברה הקוריאנית על ממשק משתמש חדש למכשיריה השונים המריצים את מערכת ההפעלה (Android 4.0 (ICS בשם Optimus 3.0. מ-LG נמסר כי הממשק החדש נועד כדי להוסיף למכשיריה תכונות חדשות בזמן היותו "לא מתבלט ופשוט".

המהדורה החדשה של ממשק המשתמש מביאה איתה כמה תכונות חדשות וביניהן: תזכיר מהיר (Quick memo), זוהי תכונה הדומה מאד לזו הקיימת ב-Galaxy Note של סמסונג הנקראת שם-S memo. באמצעות תכונה זו ניתן לכתוב (ולצייר) הערות ולאחר מכן לשתף אותן ברשתות החברתיות, בדואר האלקטרוני, באמצעות הודעת טקסט וכדומה, כעת גם קיימת תכונה המאפשרת סידור והצגה נוחה של האפליקציות בצורה כזו שהאפליקציות השימושיות/פופולריות ביותר יוצגו בתחילה או שיוצגו אפליקציות לפי סדר ה-a-b-c. עוד תכונה מעניינת שהוצגה היא צילום תמונה על ידי פקודה קולית בלבד, כמו כן המצלמה מסוגלת לצלם מספר תמונות בבת-אחת ולאחר מכן ניתן לבחור את התמונה הטובה ביותר הכוללת את הרגע שלפני הלחיצה על כפתור הצילום וגם רגע אחרי. בנוסף מספק כעת הממשק החדש רמה חדשה של התאמה אישית המאפשר להחליף את האייקונים הרגילים של האפליקציות בכאלה שבחרנו, כגון תמונות אישיות או אייקונים שהורדנו.

Optimus 3.0 מציג גם מספר מחוות נעילה חדשות הכוללות: יכולת לבטל את נעילת המכשיר ע"י גרירה על כל מקום במסך באמצעות האצבע, ופונקציית נעילה חדשה המאפשרת הפעלה באופן אוטומטי של האפליקציה השכיחה ביותר (כמו המצלמה לדוגמה).

קרא עוד:  מתכוננת ל-IFA: ה-G8X עשוי להיות מכשיר הדגל הבא של LG

Optimus UI 3.0 יוצג לראשונה על גבי מכשיר הדגל החדש של החברה, ה-Optimus LTE II הראשון שמגיע עם ה-2 ג'יגה זיכרון ראם שהוכרז בשבוע שעבר ויושק השבוע בקוריאה, בעוד ששאר המכשירים המריצים או צפויים להריץ את ICS יאלצו להמתין לעדכון מהחברה שיגיע ככל הנראה במהלך חודש יוני.

וידאו: הצצה קצרה לממשק החדש על Optimus 4X