לאחר אינספור שמועות, LG הכריזה רשמית על מכשיר ה-LG Optimus 2X. זהו אותו LG Star שרץ ברשת לא מעט זמן ומתברר כי כל הדיווחים היו נכונים.

מדובר במכשיר החזק ביותר בעולם הסלולר כיום כשהוא מבוסס על מעבד ה-Tegra 2 מבית Nvidia בעל ליבה כפולה בתדר 1GHz. בזכות ערכת שבבים זו, המכשיר מסוגל לנגן תכני וידאו באיכות Full HD 1080p ומאפשר לכם להציג אותם על מסך מלא בחיבור HDMI חיצוני ואף לנגן בו זמנית את התכנים גם במכשיר וגם על המסך זאת ללא כל בעיה (HDMI mirroring). עוד מספק המכשיר ביצועי גרפיקה גבוהים שעתידים לצרוך משחקים כבדים על פלטפורמת האנדרואיד.

“מעבדי הכפול ליבה הם הדבר הבא בתחום טכנולוגיות הסלולר וזהו השיג לא קטן להיות הראשונים להציע סמארטפון שמנצל טכנולוגיה זו,” אמר דר’ ג’ונג-שאוק פארק, מנכ”ל ונשיא LG Mobile. “עם פיצ’רים ייחודיים כדגומת ה-HDMI, שכפול תצוגה וביצועים גראפיים גבוהים, ה-LG Optimus X2 הוא ההוכחה כי LG מחויבת למכשירי high-end ב-2011.”

בעיצובו החיצוני, הוא לא שונה ממכשירי מגע אחרים כדוגמת ה-Galaxy S ובעל מסך מגע 4 אינצ’ 800×480 ומבוסס על מערכת האנדרואיד בגרסה 2.2 עם ממשק מותאם של LG. עוד תמצאו גם מצלמה 8 מגה פיקסל, צילום וידאו ב-HD 1080p בקידוד MPEG-4/H.264, מצלמה 1.3 מגה פיקסל קדמית, זיכרון פנימי 8GB, קישוריות אלחוטית WiFi, DNLA וסוללה בעוצמה של 1,500mAp.

LG תשיק לראשונה את המכשיר בינואר הקרוב באסיה, כשלאחריו הוא יגיע לאירופה וארה”ב. אנו צפויים לראותו לפני כן בתערוכת CES הקרובה שתערך ב-4 לינואר בארה”ב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.