חברת LG והנציגה המקומית ח.י, השיקו אמש (ג') בישראל את מסכי טלוויזיה חדשים שלה לשנת 2018. המסכים שהושקו הם מסדרות ה-OLED, מסכי Super UHD עם טכנולוגיית Nano cell ומסכי UHD.

סדרת מסכי ה-OLED תכלול שלושה דגמים – E8, C8 ו-W8 בגדלי 55 אינץ' עד 77 אינץ' והם משלבים את מעבד התמונה המתקדם ביותר α9 (אלפא 9). מעבד זה אחראי להגדלת טווח הצבעים והניגודיות במטרה ליצור תמונה טבעית יותר כמה שניתן.

מבחינת תמונה, כל מסכי הפרימיום תומכים ברזולוציה טבעית של 4K, עם תמיכה בתקן DCI-P3 ובכל הפורמטים של HDR הכוללים בין היתר את פורמטי התמונה הקולנועיים מסוג Dolby Vision ו-HDR 10 Pro. בצד השמע, חלק מהדגמים מגיעים עם תמיכה בתקן המתקדם ביותר כיום, Dolby Atmos, כפי שכבר היה בחלק מדגמי השנה שעברה.

מערכת ההפעלה מגיעה בגרסה חדשה, webOS 4.0, וזו משלבת ממשק בינה מלאכותית המאפשר שימוש בפקודות קוליות מתקדמות. כך לדוגמה ניתן לבקש מהטלוויזיה (באמצעות המיקרופון שבשלט) להציג תמונות אישיות, סרטונים ועוד, אולם מכיוון שחלק מהפקודות הללו תלויות ב-Google Assistant, אין תמיכה בהן בישראל. לדברי LG, התמיכה של ממשק זה תלוי בשפה האזורית בו נמצאת הטלוויזיה ולכן רק חלק מהאפשרויות זמינות לקהל הישראלי.

דגם C8 יהיה זמין בשלושה גדלים: 55, 65 ו-77 אינץ' הכוללים רמקולים מובנים 2.2 ערוצים בעוצמה של 40 וואט, כאשר מחירו ההתחלתי יעמוד על 8,990 שקלים. דגם E8 המאופיין במסך עם מסגרת זכוכית, יכלול רמקולים מובנים 4.1 ערוצים בעוצמה 60 וואט ויהיה זמין בגודל 65 אינץ', כאשר מחירו יעמוד על 16,990 שקלים. דגם W8 המאופיין כמסך דק הנתלה על הקיר בעזרת מגנטים, מצויד במקרן קול עם רמקולים 4.1 ערוצים בעוצמה של 60 וואט ומשמש גם כקופסת החיבורים של הטלוויזיה. W8 יהיה זמין בגדלי 65 אינץ' ו-77 אינץ' במחיר התחלתי של 29,990 שקלים.

בנוסף לסדרת מסכי OLED, השיקה LG בישראל את דגמי Super UHD ו-UHD לשנת 2018. בדגמי Super UHD יושקו שני דגמים: SK85 ו-SK95 המבוססים על טכנולוגיית Nano cell, תמיכה בפורמט HDR Dolby Vision ומעבד α7 של החברה. בדגמי UHD יושקו שלושה דגמים: UK63, UK67 ו-UK70 הכוללים פאנל מסוג 4K IPS יחד עם תמיכה בתקן HDR 10. שתי הסדרות יושקו גם הן עם מערכת ההפעלה webOS 4.0. סדרת מסכי Super UHD יהיו זמינים בגדלי 55 ו-65 אינץ' במחיר התחלתי של 5,990 שקלים. סדרת מסכי UHD תהיה זמינה בגדלי 43 עד 86 אינץ' במחיר התחלתי של 2,990 שקלים.

גיא בן יהודה, סמנכ"ל שיווק LG ישראל: "גם השנה אנו דואגים להשיק בישראל מגוון רחב של מסכים מתקדמים במגוון מחירים על מנת לענות על צרכי קהל היעד בישראל. טכנולוגיות ה-OLED, מערכות ה AI המתקדמות והממשק החדש, ה-webOS 4.0, שעוצב במיוחד להקל על המשתמש כמו גם עיצוב המסכים עצמם, משנים לחלוטין את האופן בו נתפסת הצפייה בטלוויזיה, כאשר הסלון שלנו למעשה הופך להיות אולם קולנוע פרטי בו ניתן לצפות בכל תוכן באיכות הטובה ביותר בעולם.

הטלוויזיות החדשות ישווקו ברשתות ובחנויות החשמל המובחרות ובאתרי הסחר המורשים.