מתחרה חדשה-ישנה בשוק האוזניות נטולות החוטים: בסוף השבוע השיקה LG זוג אוזניות שיתחרה באלו של אפל (Apple), סוני (Sony) ומתחרות יוקרתיות אחרות בשוק הצומח של אביזרי השמע הזעירים והחכמים. האוזניות החדשות הושקו בארה"ב תחת השם Tone Free – אותו שם שתחתיו השיקה LG לפני 3 שנים את האוזניות הראשונות שלה בקטגוריה הזו, עוד לפני שהפכה למגמה כוללת.

לא ברור מדוע מחזרה היצרנית הקוריאנית את השם הישן, במקום להשיק את האוזניות בשם אחר, כפי שעשתה בקוריאה לפני כחודשיים וחצי כאשר השיקה שם את אותו זוג בשם Tone+ Free. לכן, יש להבדיל בין הדגם המקורי שהתבסס על רצועת צוואר ששימשה כמטען וקוד הדגם שלו היה HBS-F110, לבין הדגם החדש, המצויד בקופסת הטענה ושמו HBS-FL7.

האוזניות החדשות גדולות יותר מהמקוריות, משום שכאן אין רצועת צוואר שיכולה לתווך בין הטלפון לאוזניות. הן דומות מעט לאוזניות ה-TWS של סוני, וגם המחיר קרוב יותר לאוזניות הפרימיום של סוני ואפל – 200 דולר. לדברי החברה, הן מצוידות בשבב עיבוד צליל של חברת Meridian הבריטית, ומספקות צליל מושלם בכל טווחי התדרים.

LG TONE Free HBS-FL7 Bluetooth® Wireless Stereo Earbuds with UVnano Charging Case and Meridian Audio, HBS-FL7 Black

עיצוב האוזניות פתוח-למחצה, והן אינן מצוידות במנגנון ביטול רעשים פעיל. הן כן מצוידות במיקרופונים לביטול רעשים והד בשיחות טלפון, כמו גם לזיהוי דיבור לשם שימוש בגוגל אסיסטנט. הן מתחברות לטלפון בבלוטות' 5.0 ומזהות לבישה והסרה כדי לעצור ולהמשיך את המוזיקה באופן אוטומטי. הן מוגנות למים וזיעה בתקן IPX4.

כל אחת מהאוזניות שוקלת 7 גרם ומצוידת בסוללה בקיבולת 55 מיליאמפר/שעה, המספיקה לעד 6 שעות מוזיקה או 5 שעות דיבור. קופסת הטעינה, הנטענת בעזרת כבל USB-C, מצוידת בסוללה בקיבולת 410 מיליאמפר/שעה, המספק שעת האזנה ב-5 דקות טעינה בלבד, וטעינה מלאה בכשעה וחצי. בנוסף, הוא מצויד ב-LED על-סגול, שלטענת החברה מנקה את האוזניות מבקטריות. בסך הכל, מעלה קופסת הטעינה את חיי הסוללה של האוזניות לעד 21 שעות האזנה או 17 שעות דיבור.

LG Tone Free החדשות נמכרות באתר החברה וזמינות בצבע שחור.