מצבה של יצרנית הטלפונים הקוריאנית LG בשוק הסלולר אולי לא נראה מזהיר מהתבוננות בשוק הישראלי, אשר כמעט אף מכשיר מתוצרתה לא נמכר בו, אך לפי נתוני גרטנר שפורסמו אתמול, בעולם היא סיימה את 2012 במקום החמישי בשוק הסלולר. את חלק מההצלחה היא הסבירה הבוקר בהודעה שהוציאה ובה נכתב כי מכירות סדרת הסמארטפונים Optimus L חצו את קו ה-15 מיליון יחידות. לאחר זמן קצר הפיצה החברה תיקון ובו היא מסבירה שההישג צפוי לקרות רק בימים הקרובים, וכי ההודעה, הכתיבה בזמן עבר, יועדה לצאת ביום ראשון הקרוב לאחר שהקו ייחצה.

LG Optimus L Series II

כזכור, סדרת L הוצגה לראשונה לפני כשנה בתערוכת MWC 2012 בברצלונה, וכללה את מכשירי ה-L3, L5 ו-L7, אשר אליהם הצטרף מאוחר יותר ה-L9. מדובר בסדרה שמשווקת כשילוב של מפרטים בינוניים עם עיצוב אופנתי, המתבטא בצורת מלבן עם צדדים דמויי כרום וכפתור "בית" פיזי בצורת אליפסה. במקרה או שלא במקרה, השבוע הציגה החברה את סדרת ההמשך, Optimus L Series II, הכוללת שוב שלושה מכשירי ביניים בעלי מסכי 3.2, 4.0 ו-4.3 אינצ'. המכשיר הראשון, L7 II עם Dual-SIM ומסך מוקטל של 4.1 אינצ', ייצא ברוסיה כבר השבוע, והמכשירים האחרים צפויים לצאת זמן קצר אחרי MWC 2013 שתתקיים בסוף החודש.

"הצלחת סדרת L היא עדות לאמונתנו לכל אורך הדרך שאכן יש ביקוש לסמארטפונים מאוזנים היטב המייצגים את טעמם הייחודי של יחידים", אמר נשיא ומנכ"ל חטיבת הסלולר של LG, ד"ר ג'ונג-סאוק פארק, בהודעה. "סדרת Optimus L Series II מרחיבה את פילוסופיית העיצוב של הסדרה המקורית, אז אנו בטוחים למדי שיהיה לנו עוד להיט ביד". בחודש שעבר הציגה החברה תחזית לפיה היא מתכוונת למכור השנה 45 מיליון סמארטפונים, כך שנראה כי היא בונה על הצלחת הסדרה החדשה. (מקור)