יכבוש את ההמונים? נקסוס 4

הוריקן סנדי לא יעצור את גוגל מלהכריז על המוצרים החדשים שאותם תכננה להציג בניו יורק היום. החברה הכריזה רשמית על ה-Nexus 4, המכשיר אשר כונה “אופטימוס נקסוס” הגיע אלינו בשמועות רבות עוד לפני ההכרזה, וכי גוגל כעת מאשרת סופית את כל הפרטים.

כהמשך ישיר לכל ההדלפות הקודמות, ה-Nexus 4 מכיל מסך בגודל 4.7 אינץ' ברזולוציית 768X1280 מסוג True HD IPS Plus (סוג מסך מתוצרת LG) ו-320 PPI. הוא מריץ בתוכו את המעבד המתקדם ביותר של Qualcomm, ה-Snapdragon S4 שהוא מעבד מרובע ליבות בתדר של 1.5GHz לכל ליבה והמעבד הגרפי המתקדם ה-Adreno 320. כמכשיר מתוצרתה של גוגל, הוא כמובן מכשיר האנדרואיד הראשון לקבל את גרסת האנדרואיד החדשה Android 4.2 Jellybean.

לנקסוס 4 יש מצלמת 8MP ביחד עם וידאו 1080p עם מצב תמונה החדש הנקרא "Photo Sphere", כשמדובר בסוג של פנורמה רק שבמקום לצלם רק ב-180 מעלות, ניתן לצלם לכל כיוון שנרצה כל עוד התמונה תראה לנו הגיונית. כמו כן נקבל כאן את כל הקישוריות הנפוצות והמקובלות היום, כולל NFC, ואפשר לבחור בין 8GB ל-16GB זכרון, כשהרחבת microSD לא קיימת כאן. להפתעתנו, גוגל לא תשיק את המכשיר בגרסת LTE בדומה ל-Optimus G, אלא הוא יתמוך בתקשורת GSM/HSPA הסטנדרטית. המכשיר יהיה מעט יותר כבד לסטנדרטים של היום, 139 גרם, והוא יכלול סוללה בחוזק של 2100mAh שתספיק (ע"פ נתוני היצרן) ל-15.3 שעות שיחה ו-390 שעות המתנה.

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על המערכת על שבב החדשה Exynos 9825 לפני ההכרזה על Note 10

השקת המכשיר תתבצע בחנות ה-Play בארה"ב, קנדה, ומספר מדינות נוספות באירופה החל מה-13 לנובמבר, ובהמשך החודש יגיע גם לכלל אירופה ולמזרח התיכון. גרסת ה-8GB נמכרת במחיר של $299 בלבד וגרסת ה-16GB ב-$349, מחיר זול בהפרש ניכר מהמתחרים וככל הנראה מהלך זה מצטרף למחירים המוזלים של מחשבי הטאבלטים האחרונים מבית גוגל.

וידאו: הצצה ראשונה של The Verge