לא הרבה שנים עברו מאז שהלסתות של הרבה מאוד משתמשים היו נשמטות בכל השקת מכשירי דגל של חברת LG. איכשהו החברה הצליחה להפתיע ברבים מבין הדגמים שהיא הביאה לשוק. בלא מעט מהם שולבו הפתעות עיצוב כמו כפתורים מוטמעים בגב המכשיר, מסך עליון נוסף, וכמובן שאי אפשר לשכוח את המודולים הפריקים שמעניקים תכונות נוספות של ה-G5 שהושק בעת שבפינות שונות ורבות בשוק ניסו יצרניות שונות לקדם טלפונים שמתבססים על הרכבה אישית של החלקים השונים – מה שלא צלח לא עבורן, ובסופו של דבר גם לא עבור LG.

אך נדמה שבמכשירי הדגל האחרונים LG נוקטת במעין שמרנות מסויימת, שהיא מאמצת את החידושים האחרונים בעדינות רבה, אחרי שרובם כבר הופיעו במכשירים המתחרים. בכל מקרה, אין בטלפונים האחרונים של החברה שינויים מרחיקי לכת.

זה בא ליד ביטוי גם ב-LG G7 ThinQ שהושק לאחרונה גם בישראל. יצרניות רבות בשוק משלבות במצלמה יכולות בינה מלאכותית (AI)? יש גם ב-G7. אוהבים את המגרעת בראש המסך שמוצאים בכל כך הרבה מכשירים של כל כך הרבה יצרניות? גם אם לא, הנה היא גם כאן במעלה המסך. בנוסף, כמו במכשירים האחרונים של LG, וכמו כמעט כל המכשירים שיוצאים לשוק כיום, גם המסך של G7 צר וארוך ונפרס ממש מקצה לקצה.

אז מה בכל זאת חדש בו? לקחנו את G7 ThinQ לסדרת בדיקות כדי לספר לכם בדיוק את זה.

מה בערכה?

מיד כשפותחים את הקופסה, מתחת למטלית ניקוי יוקרתית למראה, נתקלים במכשיר המונח מעל כל הספרות הטכנית, זוג אוזניות ומטען מהיר עם מחבר USB Type-C. כשמחזיקים אותו קל להתרשם מנוחות האחיזה. עיצובו המאורך של G7 מקל מאוד על האחיזה, אם כי קשה להגיע עם האצבעות לכל חלקי המסך – ומי שמתקשה בכך זו כבר סיבה טובה לבקר במסך ההגדרות כדי לבחון את מצב התצוגה הממוזערת.

בדופן העליונה נמצאת מגירת ה-SIM וכרטיס ה-microSD, ובדופן הימנית יש כפתור הפעלה שכבר אינו משולב יחד עם חיישן טביעת האצבע שעבר לאחורי הממכשיר. בדופן התחתונה יש מיקרופון, רמקול עוצמתי, מחבר USB Type-C ושקע האוזניות בקוטר 3.5 מ"מ שרוב המשתמשים עדיין אוהבים שהוא נמצא בסביבה. בגב המכשיר ממוקמות זוג מצלמות, עליהן נרחיב בהמשך, לצידן מבזק וחיישני מרחק, ומתחתיהן חיישן טביעות האצבע שאומנם מגיב היטב ובמהירות, אך הוא ממוקם כך שהוא מהווה מתכון מושלם ללכלוך עדשת המצלמה עם האצבע בכל פעם שמפספסים אותו.

בדופן השמאלית נמצאים כפתורי השליטה בעוצמת השמע ומתחתם כפתור שעורך הופעה ראשונה: קיצור דרך לסייעת של גוגל, Google Assistant. מכיוון שהיא עדיין אינה תומכת בעברית, לחיצה על הכפתור פותחת את מסך החיפוש בגוגל. מדובר בכפתור שלא ניתן להגדיר לביצוע פעולות אחרות.

מגרעת בהתאמה אישית ובהירות חזקה

על פני 6.1 אינצ'ים נפרסת התצוגה של ה-G7, כשמידות המכשיר לא מושפעות מכך יותר מדי – 153.2 מ"מ גובהו, 71.9 מ"מ רוחבו ו-7.9 מ"מ עוביו, כשיחס המסך/גוף עומד על 82.6%. למעשה, מידות הרוחב והעובי זהות לחלוטין לאלו של ה-G6, מכשיר הדור הקודם. רק במידת האורך נוספו 4.3 מ"מ ל-G7 וזה כמובן נובע מחלקו מיחס ההיבט שעומד על 19.5:5 והעובדה שיש מגרעת. המסך המתוח דרש מאיתנו להעביר אפליקציות מוכרות, כמו Spotify או Waze, למצב בו הן נמתחות על כל המסך כדי שלא יוצג שטח ריק בחלקו התחתון של המסך.

קרא עוד:  בדרך להפוך ליצרנית הגדולה בעולם? הפער בין וואווי לסמסונג הולך ומצטמצם

משתמשים שלא ממש אוהבים את המגרעת יכולים לבצע התאמות שונות לתצוגת החלק העליון של המסך – להעניק לו כמה צבעים או להפוך את כולו לשחור וכך להגדיש, לכאורה, שחלקו העליון של המסך אינו חתוך במרכזו. משום מה, ובאמת שלא ממש ברור למה, LG בחרה לקרוא לחלק הזה של התצוגה 'מסך משני'. זה אפילו מוזר יותר כי לא ממש אהבנו את העובדה שלא ניתן להכליל מספיק סמלים במצב הזה בשורת ההתראות. לדוגמה, כדי לבדוק כמה אחוזים נותרו בסוללה צריך לגלול את וילון ההתראות מטה.

בהיבט הטכני, LG הוסיפה למסך ה-IPS LCD פיקסלים לבנים בזכותם הוא בהיר במיוחד ומצויין בשימוש גם תחת אור שמש ישיר. ניתן להפעיל ידנית מצב בהיר אף יותר והתוצאות בהחלט משביעות רצון גם בימים של החודשים השטופים בשמש.

מצלמה עם בינה מלאכותית

זוג מצלמות אחוריות הוא לא דבר יוצא דופן במכשירי 2018. במכשירים האחרונים של LG, כמו גם ב-G7 ThinQ, מערך הצילום מורכב ממצלמה אחת רחבת זווית ואחרת עם זווית צילום סטנדרטית, והוא ככל הנראה, לפחות לדעת החברה, מספק תמורה טובה למשתמשים. אפקט ה-'בוקה' ניתן לייצור בקלות בעזרת זוג המצלמות, והשילוב בין השתיים מאפשר לייצר זום רחב במיוחד בצילומים. גם בצילום מטווח קצר ניתן להכניס לתמונה יותר אלמנטים בזכות העדשה הרחבה שמציעה זווית צילום של 107 מעלות. LG שיפרה מעט את העיוות שנוצר בקצוות התמונה המצולמת בעדשה הרחבה, אך עדיין זה מעט ניתן להבחנה.

G7 ThinQ משלב חיישן המסוגל לצלם ברזולוציה של 16 מגה-פיקסל בשתי העדשות האחוריות. למצלמה הקדמית יש חיישן 8 מגה-פיקסל. ממשק הצילום כולל גם יכולות בינה מלאכותית (AI) המסוגלות לזהות את האובייקטים המצולמים ולהתאים עבורם את מצב הצילום האידאלי.

באור יום התמונות יצאו חדות, מפורטות ובעלות טווח צבעים עשיר. עם טכנולוגיות מיקוד אוטומטי, מעקב אחר אלמנטים בתנועה ומייצב תמונה אופטי – יכולות הצילום של המכשיר משביעות רצון וללא ספק מדובר באחת מהתכונות החזקות שלו. בממשק הצילום ניתן להפעיל מצב בהירות מוגברת בצילום בחשכה וגם אז סיפק המכשיר תוצאות משביעות רצון בהשוואה לצילום רגיל בחושך. עם זאת, איכות התמונות בצילום בחשכה תהיה תלויה בכמות מקורות האור שבאזור, שכן המכשיר מנסה לנצל אותם בצורה מיטבית עבור התמונה.

ממשק מוכר, ביצועים טובים

LG G7 Camera

המכשיר החדש של LG מתבסס על ערכת השבבים שמשובצת כמעט בכל מכשירי הדגל האחרונים בשוק, Snapdragon 845 של קוואלקום (Qualcomm). זו פועלת במהירות שעון מרבית של 2.8 גיגה-הרץ, והיא מלווה בזיכרון RAM בנפח 4 גיגה-בייט. התרשמנו לטובה מכך שהמכשיר עמד היטב במרבית המשימות שהטלנו עליו, עם זאת, היו פעם או פעמיים בהן נתקלנו בגמגומי גרפיקה קלים. במבחני הביצועים שהרצנו למכשיר חשנו בהתחממות בגבו בשל פעילותו המאומצת של המעבד, אך בעבודה שוטפת לא חשנו בכך. במבחן AnTuTu השיג המכשיר 231,003 נקודות, בעוד Galaxy S9 המתחרה השיג 245,702 נקודות.

מערכת ההפעלה מגיעה בגרסת אנדרואיד 8 (אוראו) ויתכן שהמכשיר יתעדכן לגרסת מערכת ההפעלה הבאה בסמוך לשחרורה לשוק. את ממשק ההפעלה של LG למדנו להכיר במכשירים האחרונים ובו אפשרויות רבות להתאמה אישית של תפריטי המכשיר, כמו למשל האפשרות לבחור אם להפעיל את מגירת היישומים או לא, האם להציג את החלונית הצפה שנועדה לספק תחליף למסך המשני שהיה קיים עד לא מזמן בדגמי החברה, ועוד.

קרא עוד:  סמסונג לא תעדכן את Galaxy S8 ו-Note 8 לאנדרואיד 10

הכירו את ה-Boombox

לפי LG אחת המטרות שלה במכשיר הנוכחי היא להעניק חוויה קולית מלאה ואיכותית מתוך הבנה שמכשירי הסלולר הפכו עבור רבים להיות נגני המוזיקה העיקריים שלהם לאורך היום. G7 כולל רמקול Boombox – רמקול המנצל את החלל הפנימי של המכשיר והופך אותו למעין תיבת תהודה. הדבר מורגש במיוחד כשמניחים את המכשיר על משטח קשה, כמו שולחן, אז פתאום מקבל הצליל עומק מסויים. הוסיפו לכך את העוצמה הגבוהה של הרמקול ובהחלט מדובר באחד המכשירים היחודיים מבחינת סאונד.

בגלל שחלל המכשיר משמש כתיבת תהודה, בעת שמחזיקים את המכשיר ביד כששומעים מוזיקה בעוצמה גבוהה, מרגישים רעידות קלות של גב המכשיר, ממש בדומה למכשירי הסלולר הישנים שכללו רמקול עוצמתי והשמיעו רינגטון בעוצמה גבוהה. אנחנו פחות אהבנו את זה, אך נראה שניתן להתרגל לתחושה המוזרה הזאת.

אם מחברים אוזניות או רמקול למכשיר ניתן ליהנות מחוויית צליל היקפי בתצורת 7.1 בזכות שימוש בתקן DTS:X 3D. כמו במכשירים האחרונים של החברה גם Q7 ThinQ מגיע עם מעבד קול Hi-Fi Quad DAC שניתן להפעיל בעת חיבור האוזניות לשיפור איכות הסאונד.

סוללה

האם ניתן לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה? נראה שקשה, שכן במכשיר משולבות לא מעט תכונות שאינן חוסכות באנרגיה והוא מציע מצד שני סוללה לא גדולה במיוחד שהספק העבודה שלה עומד על 3,000 מילי-אמפר/שעה.

לאחר יום של שימוש ממוצע, הכולל שימוש נכבד ברשתות החברתיות, התכתבויות רבות באפליקציות השיחות המיידיות השונות ושעתיים של הקשבה למוזיקה בספוטיפיי (Spotify), בשעות הערב נותרו בסוללה אחוזים בודדים בלבד. בשימוש אינטנסיבי יותר מצאנו את עצמנו מחפשים אחר מטען כבר בשעות הערב המוקדמות יותר. אך כל זאת, כאמור, בעת שימוש. בהמתנה, לעומת זאת, מדובר במכשיר חסכוני למדי. ב-24 שעות המתנה, בעת שהמכשיר מחובר לרשת סלולרית וגולש באמצעות Wi-Fi, ירדו אחוזי הסוללה מ-50% ל-32%.

בדומה למרבית המכשירים המתחרים, גם G7 ThinQ מציע יכולת טעינה אלחוטית. כמו כן, למכשיר יכולות טעינה מהירה בתקן Quick Charge 3.0 באמצעות המטען המסופק או מטען אחר התומך בתקן.

וידאו: LG G7 ThinQ

בשורה התחתונה

G7 ThinQ מוכיח ש-LG עדיין צריכה להיחשב כמתחרה ראויה בקרב על כיסו של הצרכן. מדובר במכשיר בעל עיצוב אלגנטי, כזה שעונה למגמות העיצוב עכשוויים, מציע מעט חידושים וכל זאת מבלי להתפשר על חומרה.

מכשירים סיניים רבים יציגו את מרבית התכונות שכולל ה-G7 החדש אפילו בפחות מחצי ממחירו המומלץ – 3,000 שקלים. אך מה בכל זאת יגרום לכם לבחור בו?

אם אתם אוהבים את הממשק של LG, משתמשים הרבה במצלמת המכשיר, או מעדיפים לשמוע מוזיקה איכותית ועוצמתית במכשיר הסלולרי שלכם, LG G7 ThinQ הוא פתרון טוב עבורכם. תוסיפו לכך אטימות בפני אבק ומים בתקן IP68 ועמידות בתקן MIL-STD-810G – ואין ספק שמדובר במכשיר שידע להתמודד עם כמה איומים שמכשירים זולים לא תמיד יודעים לעמוד בהם.

אך האם הוא שווה את המחיר? רק ימים יגידו.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.