ידיעות אודות התכונות שיציע מכשיר הדגל העתידי של יצרנית הסמארטפונים הדרום קוריאנית LG הולכות ומצטברות, ומגבירות את הסקרנות והציפייה לקראת ה-LG G6, שעתיד להגיע לשוק ברבעון הראשון של שנת 2017. מדיווחים חדשים עולה כי הטלפון החדש החדש יכלול מערכת תשלומים סלולריים חדשה אשר משתמשת ב-MST, סורק רשתית (קשתית) וגם, כמו תמיד, סוללה נשלפת.

על פי דיווח של ה-Korea Herald, היצרנית פיתחה מודול אחד שיכלול גם סורק רשתית וגם מצלמה, כמו ב-Note 7 שהשקתו כידוע בוטלה. זוהי לא הפעם הראשונה שבה צצות שמועות על כך שהמכשיר יכלול טכנולוגיית לסריקת רשתית (iris, קשתית), שמתיימרת להיות דרך מדויקת ובטוחה יותר של אבטחה ביומטרית לעומת זו של טביעות האצבע. מיקרוסופט (Microsoft) כבר מיישמת את הטכנולוגיה באמצעות ה-Windows Hello לזיהוי מהיר במערכת ההפעלה שלה, בעוד שאנדרואיד ו-iOS עדיין לא הצטרפו לאימוץ השיטה.

באשר ל-LG Pay, החברה הקוריאנית עובדת על אמצעי התשלום המקוון כבר זמן רב. עם זאת, לאחרונה נמסר כי LG משנה כיוון וכי במקום להסתמך על "כרטיס לבן" פיזי שניתן לתכנות, תעשה החברה שימוש בטכנולוגיית MST (ר"ת Magnetic Secure Transmission) – אותה הטכנולוגיה שבה משתמשת סמסונג – בכדי להפוך את אמצעי התשלום לכזה שיתאים גם למסופים מבוססים NFC ואפילו לגביה בקיוסקים.

עוד מסתבר כי ההעדפה של LG לסוללות נשלפות תישאר, כך מסתמן, גם במכשיר החדש. הבעיות האחרונות שחוותה סמסונג כנראה רק הדגישו את הצורך בסוללות בטוחות, או לפחות בכאלו שאפשר להחליף כשהן נפגמות מסיבה כזו או אחרת. אולם, המבנה המודולרי של G6 יהיה שונה מזה של קודמו, ה-LG G5, ולא יתמוך בהחלפת מודולים.

קרא עוד:  שאומי תשיק טלפון ראשון עם מצלמת 64 מגה-פיקסל, 108 מגה-פיקסל בהמשך