אתמול הוכרז בברצלונה LG G5 שלראשונה לוקח את עולם הסלולר לכיוון אליו לא היינו רגילים. החידוש לא מגיע בצד המפרט הטכני של המכשיר, שם זכה הסמארטפון של LG למעבד משופר, למסך קמור ולמארז מתכתי. החידוש העיקרי הוא דווקא ביכולות לפרק את חלקו התחתון, להוציא את הסוללה ולהעביר לאביזר אחר שניתן לחבר למכשיר וכך לשפר את הפונקציונאליות שלו.

בכל זאת, כמה מילים על מפרט המכשיר: מקשי הווליום בצידי המכשיר ולא בגבו, כאשר אותם מחליף קורא טביעות האצבע החדש של החברה שמשמש גם ככפתור הפעלה. גם זוג מצלמות נמצאות בגבו של המכשיר והן מצלמות בזווית רחבה, זיכרון העבודה (RAM) של המכשיר הוא 4 ג'יגה בייט.

למכשיר מסך בגודל 5.3 אינצ'ים, חיבור USB Type-C, וכן חריץ microSD להרחבת הזכרון. המכשיר גם מגיע עם מעבד ה-Snapdragon 820 של קוואלקום. גם LG משלבת ב-G5 את ה-Always On המאפשרת למסך הראשי להישאר פועל באופן מינימלי כל הזמן ולהציג התראות כמו הודעות שלא נקראו, שיחות שפוספסו, הודעות דואר אלקטרוני ותאריך ושעה עדכניים, זאת מבלי להפעיל את המסך ולשחרר את המכשיר מנעילה.

LG G5 Battery

פשוט לפרק ולהרכיב

אז מה ניתן לחבר למכשיר? אביזר מיוחד ההופך את המכשיר למצלמה של ממש עם אחיזה נוחה, גלגלת זום, כפתור צילום, כפתור ללכידת וידאו וגם כפתור המעביר את המכשיר למצלמה מיידית. אין ספק שמדובר באביזר נוח לאחיזה, אם כי יש לקחת בחשבון שחיבור כזה לא מתאים לצילומים ספונטניים ותצטרכו להחליט שהיום אתם מצלמים עם הטלפון כדי לחבר לו את האביזר הייעודי.

קרא עוד:  תמונות גב של LG V60 ThinQ הודלף, בדרך להכרזה בברצלונה

עוד מציעה החברה מעבד אודיו Hi-Fi שפותח בשיתוף חברת B&O. גם הוא מתחבר לטלפון באמצעות שליפת החלק התחתון וחיבורו של האביזר הייעודי. חבל שהוא לא כולל רמקול איכותי, אלא יציאת אוזניות באמצעותה ניתן להאזין למוזיקה.

ואל כל אלה מתחברת הסוללה הפריקה: כשבסטנדרט היא מספקת 2,800mAh למכשיר, אך ניתן לרכוש את אביזר המצלמה הכולל סוללה משלו. כך ניתן להגיע לכ-4,000mAh, אם כי צריך לציין כי כל החלפה של מודול דורשת כיבוי מלא של המכשיר לפני כן.

lg g5 accessories

נחוץ? תלוי למי

אין ספק כי מדובר בחידוש משמעותי בתחום המובייל, מעין Project Ara בקטן. עם זאת, לא בטוח שרבים ימצאו את המוצרים הפריקים כשימושיים בעבורם. מלבד העובדה שכל מוצר כזה צריך לרכוש בנפרד ומדובר בהשקעה כספית נוספת מלבד עלויות המכשיר.

אנחנו התרשמנו מנוחות של פירוק והרכבה, אך קשה לנו לחשוב שתפעול שכזה יהיה חלק. בכל זאת, מדובר בחלקים מכאניים פריקים שעלולים להישבר בכל שימוש. נתון זה בוודאי יגרום לתקלות רבות, לנזקי שבר ותיקונים יקרים במעבדות החברה.

LG G5

ה-LG G5 הוא המכשיר המתכתי הראשון מבין מכשירי הדגל של היצרנית הקוריאנית. הוא מצויד במסך 5.3 אינץ' ברזולוציית Quad HD, מצלמה כפולה בגבו, שבב Snapdragon 820 עם 4 גיגה-בייט RAM, אחסון פנימי של 32 גיגה-בייט, אפשרות להרחבה והוספת אביזרים וגם החלפת הסוללה שבהספק 2,800mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.