LG G3

רבות דיברנו כאן על ה-LG G3 החדש שהושק לאחרונה בישראל. ללא ספק מדובר במכשיר מתקדם המציג מפרט משובח ואיכות גבוהה. עם זאת, לקוחות בארץ ובעולם מתלוננים על מספר בעיות ומהן עולה כי כי יש מספר תקלות במכשיר כמו כיבוי בפתאומיות, התנתקות מהרשת וזלילת סוללה.

נכבה בעצמו
עיקר הדיווחים מתרכז במספר בעיות  ובראשם כיבוי והפעלה מחדש. התקלה מתרחשת בלי שום הודעה מראש, וגורמת למכשיר להיכבות לגמרי או שהוא מופעל מחדש באופן מקרי. חלק מהמשתמשים טענו כי לעיתים נדרשת לחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי כדי לגרום למכשיר להידלק מחדש ואף נדרש לעיתים להוציא את הסוללה. "משהו מטריד. לא התעוררתי בבוקר כי הטלפון פשוט נכבה בלילה מסיבה לא ברורה, הדלקתי אותו והסוללה כמובן כמעט מלאה. הטלפון עצמו סתם נח על שולחן." כתב אחד הגולשים בפורום בפייסבוק. "אצלי זה קרה פעמיים, באמצע היום ללא שום שינוי מיוחד או תוכנה חדש, קרה בהפרש של יומיים. פעם ראשונה פשוט נכבה ואז הדלקתי אותו ופעם שניה לא נדלק עד שהוצאתי סוללה". כתב גולש נוסף. אלכס אשר רכש את המכשיר מרונלייט אמר לנו: "המכשיר נכבה כל כמה זמן בלי שום התראה ובלי שום פעילות במכשיר. לפעמים בלילה ולפעמים ביום".

הפתרון: מקור התקלה אינו ידוע, ויש המשערים כי מדובר בלוח אם עם רכיב בעייתי הגורם לתופעה וחלק מהגולשים טענו כי איפוס להגדרות יצרן פתר את הבעיה. גם מעבר לים נשמעו גולשים המתלוננים על תופעה דומה, ולפיהם ישנה דרך נוספת על ידי ביצוע איפוס מלא (hard reset) בלחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי וכפתור השמע התחתון עד שיופיע הלוגו של LG. לחיצה נוספת על כפתור השמע תפעיל את אפשרות האיפוס. אפשרות נוספת שהעלו היא ביטול סביבת ההרצה החדשה ART ומעבר ל-Dalvik.

קרא עוד:  מבט לאחור: הטלפונים האלה היו אמורים להיות מושלמים בדבר אחד - ונכשלו בגדול

סוללה אוזלת במהירות
המכשיר הנחשב לבעל חיי הסוללה הטובים ביותר הוא ה-LG G2 אשר מצליח לספק זמן שימוש רב מאוד בהשוואה למתחרים. לכן, הציפייה כי גם ממשיכו, ה-G3 יוכל לספק תוצאות לא פחות טובות עם סוללה בהספק זהה של 3,000mAh. ואולם גם כאן ישנן תלונות רבות וכי רוב הטענות נוגעות לשינוי קיצוני באחוזי הסוללה: "היום קרתה תופעה מוזרה : אחרי שהוא נכבה, הטענתי אותו וזה הראה לי על הצג 19% טעינה. שפתחתי אותו זה הראה 48% אולם תוך שימוש של 10 דקות זה נחת ל10%", כתב אחד הגולשים בפורום.

הפתרון: חלק מהגולשים טענו כי שימוש של מספר ימים, פירוק והטענה מחדש של הסוללה משפר את הנתונים, חלק אחר של הגולשים כלל לא חווה בעיה זו. כדי לבחון אם גם לכם ישנה זלילת סוללה מומלץ להיכנס לגרף השימוש בסוללה תחת הגדרות המכשיר, ולפרוק את הסוללה בכל פעם למשך 5 מחזורים לפחות.

ניתוק מהרשת באופן מזדמן. צילום: שגיא בקמן
ניתוק מהרשת באופן מזדמן. צילום: שגיא בקמן

ניתוקים מהרשת
תופעה מרגיזה לכל הדעות אשר גורמת לניתוק המכשיר מהרשת הסלולרית. הדבר מתרחש באופן מזדמן בהתאם לאזור הקליטה וכי נראה שבהשוואה אל מכשירים אחרים באותו אזור, ה-G3 מתקשה לקבל את אותה רמת הקליטה כמצופה ממנו. "קורה לי (רק בנסיעה) שהמכשיר מאבד רשת וסורק, זה קורה אחת ל-10 דקות בערך ונמשך כ-20 שניות ויותר. ואז אני בלי קליטה". גולש אחר אמר: "האנטנה ב-G3 חלשה מדי! והקליטה באזורים מרוחקים מאנטנה סלולרית ממש נופלת ולא מאפשרת אפילו גלישה תקינה". בשני מקרים עם בעיה זהה מדובר בלקוחות 012, אם כי קשה להצביע כי הבעיה רק ברשת זו.

קרא עוד:  מוטורולה צפויה להציג בברצלונה שלושה טלפונים חדשים

הפתרון: בדקו בכל זאת האם מדובר ברשת סלולרית מסוימת.
מכשיר מתחמם
תופעת ההתחממות של מכשירים סלולריים אינה יוצאת דופן. העובדה כי בתוך מארז המכשיר הקטן שוכן מעבד רב עוצמה המסוגל להגיע לתדר עבודה גבוה יחד עם מסך 2K וסוללה המתאמצים לספק את דרישות המשתמש יכול לגרום בקלות להתחממות המכשיר. כאן ראינו מספר חששות של משתמשים, הן בארץ והן בפורומים בחו"ל, אם כי קשה להצביע על בעיה ספציפית ונראה כי כל המרכיבים שציינו יכולים לגרום למכשיר להתחמם בעבודה מעט יותר מואמצת כמו משחקים ואפליקציות כבדות.

הפתרון: בדקו מתי המכשיר אכן מתחמם, והאם זה מתרחש בזמן שימוש כמו במשחקים ובאפליקציות מסוימות. אולי התקנתם אפליקציה שפועלת ברקע.

Bluetooth קורס
Bluetooth קורס

Bluetoth קורס ומתנתק
מספר מועט של משתמשים מדווח כי קישוריות ה-Bluetooth קורסת וגורמת לניתוק חוזר מההתקנים החיצוניים. הדבר מתרחש באופן מזדמן, או כפי שאחד המשתמשים שעימו שוחחנו התלונן כי הדבר קורה כאשר הוא מתקין אפליקציה מהחנות ומקבל הודעת שגיאה: "אני משתמש ב d855 של רונלייט. הבלוטות קורס גם כשהוא לא עובד." כתב אלכס בפורום. "ההודעה קופצת כל פעם שאני מתקין אפליקציה מהמרקט לא משנה האם הבלוטות מופעל או לא. אם הוא מופעל אז הוא נכבה אחרי ההודעה קופצת".

הפתרון: איפוס להגדרות יצרן, דבר אשר אמור לפתור את הבעיה.

יש לציין כי לצד תלונות המשתמשים על התקלות, ראינו גם לא מעט משתמשים שטענו כי הם לא חווים בעיות כלל וכלל. גם במהלך הביקורת שלנו על ה-G3 לא נתקלנו באף תקלה דומה, ויש המשערים כי ייתכן וחלק מהבעיות קשורות לדגמים המיובאים ארצה שלהם גרסת רום שונה מהדגמים באירופה וארה"ב.