לאחר ההשקה של ה-LG G2 והצלחתו היחסית בשוק המקומי, הציפייה ממשיכו גבוה מתמיד, ואכן ה-LG G3 מביא, לפחות על הנייר, מספר רב של שדרוגים בהשוואה לדור הקודם כשבראשם מסך ה-Quad HD. איך הוא מצליח לעמוד מול המתחרים והאם שווה לשדרג? בדקנו את ה-LG G3בסקירה מלאה.

גם בדור הנוכחי של מכשיר הדגל שלה, LG ממשיכה את מה שהיא התחילה בהיבט של 'מסך גדול שמרגיש קטן'. ה-LG G3 מצויד במסך בגודל 5.5 אינץ', אך בזכות השוליים הצרים בקדמת המכשיר, לאורך ולרוחב כאחד, נותן ה-G3 תחושה כאילו אוחזים במכשיר עם מסך בגודל של 5.2 או 5.1 אינץ' בלבד. הממדים של ה-G3 זהים כמעט לממדים של ה-Galaxy S5  של סמסונג (Samsung) והוא הרבה יותר נוח ממכשירים מתחרים אחרים בעל מסך יותר קטן כמו ה-One M8 של HTC שגבוה ממנו במעט.

סיבה נוספת לכך שמאוד נוח להחזיק את ה-LG G3 הוא גב המכשיר אשר יושב טוב ביד. למרות גודלו של המסך הוא מספק אחיזה שנוחה לשימוש גם ביד אחת, וזאת הודות לעיצוב הקעור שלו. מכסה הסוללה של ה-G3 נראה כאלומיניום מוברש, אך עדיין מתחת לתחפושת מסתתר מכסה פלסטיק אשר ניתן לשליפה ומתחתיו נמצאת הסוללה הנשלפת, וחריצי המגרה ל-microSIM ול-microSD.

LG G3: המסך בעל הרזולוציה המרובעת

במחצית השנייה של 2014 השיגה LG ניצחון מוחץ על פני יריבתה המושבעת סמסונג בכל מה שקשור לייצור מסכים. לראשונה בעולם הסמארטפונים, LG הצליחה לייצר מסך ברזולוציית Quad HD או 1,440p מסוג True HD-IPS + LCD, כשבמסך ה-5.5 אינץ' זה בא לידי ביטוי גם בצפיפות של 534 פיקסלים לאינץ'.

LG-G3-button

בהשוואה ל-1080p של ה-G2, ומדובר בשני מסכים מאותו סוג, לא ממש הצלחנו לשים לב להבדלי הרזולוציה או באיכות התמונה מגלישה בדפדפן או בשימוש רגיל בלבד. את ההבדל ניתן לראות בעיקר בגלריה ובצפייה בסרטי וידאו. מבחינת בהירות המסך, כנראה מטעמים של חסכון בסוללה או בגלל קושי ביצור מסך בהיר, נראה כי מסך ה-G3 פחות בהיר מזה של ה-G2. גם בצד השני של הסקלה הנתון לא הכי מעודד: הצבע השחור מזכיר יותר גוון של אפור כהה מאוד , וזה לא מוסיף הרבה כבוד למסך הזה. אך עדיין, כיאה למסכי LCD, הצבעים מדויקים ואמינים למקור. דבר נוסף שחוזר עליו כל הזמן הוא זוויות הצפייה: אפילו מסכים "מיושנים" כמו של ה-iPhone 5/5s מפיקים זוויות צפייה הרבה יותר טובות מה-G3, ובפרמטר הזה ציפינו מ-LG למקצה שיפורים רציני.

עוד בנושא

קשה לקבוע האם ה-True HD-IPS + LCD Quad HD של ה-G3 הוא המסך הכי טוב בעולם, לאור זוויות הצפייה והבהירות הנחותה שמעיבה במקצת על חווית השימוש. לרזולוציה הגבוהה יש בינתיים מחיר, והיא מורגשת. עם זאת, ברגע שמתחילים לצפות בסרטים ברזולוציה גבוהה, תמונות או משחקים כל הביקורת נעלמת כי אז השילוב הזה מנפק איכות צפייה משובחת.

ממשק ה-Optimus השטוח

כמו כל יצרנית אנדרואיד ב-2014, גם LG שינתה את ממשק ה-Optimus שלה לממשק בעל עיצוב שטוח ונעים לעין. את העיצוב ניתן לראות לכל אורך ורחב הממשק למעט היישומים המובנים של גוגל (Google) או יישומי צד שלישי.

במסך הנעילה לא רואים שינויים מרחיקי לכת, אך יש תוספת חדשה שלטענת LG יותר בטוח מטביעת האצבע: Knock Code. למעשה, טוענים בחברה, כי מדובר בדרך המאובטחת ביותר לפתוח את המסך מנעילה כי כך ניתן להשתמש בעד 86,367 צירופים שונים של 2 עד 8 נקישות על המסך בכל מיני דרכים שונות כדי לפתוח את המסך מנעילה. מניסיון שלנו, הדבר אכן עובד כמו שצריך אם יודעים לשים את האצבעות במקומות הנכונים, וזה אכן מרגיש יותר טבעי ונוח מטביעת האצבע. עם זאת, לדעתנו מדובר כבר בעניין של טעם וריח. הטריקים הישנים, כגון לחיצה כפולה על המסך כדי להעירו/לכבותו, עדיין נמצאים כאן ונוחים לשימוש.

LG-G3-GUI

עם פתיחת הנעילה מגיעים למסכי הבית של האנדרואיד שכמעט ולא השתנו, וכנראה גם לא ישתנו מבחינה ויזואלית ותפעולית. בצד השמאלי של מסכי הבית, ניתן למצוא את היישומים המובנים של LG עם הדרכה לשימוש בהם, ה-LG Health וטיפים חכמים לשימוש ב-LG G3. במסך ההתראות הנפתח ניתן לראות בצורה המובהקת ביותר את העיצוב השטוח ב-G3 אך למרות זאת, גם שם ניתן למצוא את הדברים המוכרים: ההדלקה והכיבוי המהירים של אפשרויות הקישוריות השונות, מחוון בהירות ושמע, זאת במידה ואין גישה נוחה לכפתורי הווליום מאחורה, וכן גישה ל-Qslide להפעלת היישומים הצפים.
כחלק מהשינוי שגוגל ניסתה להטמיע, מקש האפשרויות נעלם, ובמקומו ישנו את מקש היישומים האחרונים אשר סוגר את היישומים כמו שצריך ולא משאיר אותם לעבוד ברקע. כל יישום זוכה לחלון קטן משלו ועל ידי החלקה לצד ניתן לסגור יישום בודד. אם בכל זאת מעדיפים להשתמש בכפתור כגישה לאפשרויות, לחיצה ארוכה על מקש היישומים האחרונים יציג זאת ביישומים התומכים. כמו כן, בדומה למה שסמסונג עשתה, ניתן להשתמש בשתי אפליקציות במקביל בחלון כפול ב-G3: לחיצה ארוכה על מקש החזרה פותח את הממשק המתאים וכן מציגה רשימה של יישומים זמינים.

קרא עוד:  לא צריכים טובות: FBI הצליח לפרוץ למכשיר iPhone 11 Pro

LG-G3-Handsבכל מה שקשור למקלדת, LG מספקת פתרונות טובים יותר משאר המתחרות לשימוש ביד אחת, במידה ואתם מתקשים. הפתרונות הם שינוי גודל למקלדת לגודל המתאים לכם בכף היד ופיצול מקלדת בהקלדה לרוחב, בדומה למה שיש ב-iPad. פתרון דומה ניתן למצוא גם בחייגן ובפתיחת המסך מנעילה, במידה ולא משתמשים ב-Knock Code.

ביצועים משופרים

ערכת השבבים של ה-LG G3 היא ה-Qualcomm MSM8975AC Snapdragon 801, אותו מעבד שניתן למצוא גם ב-S5 וב-Z2 של סוני (Sony) ובעוד מגוון רחב של מכשירי אנדרואיד נוספים בשנה זו, אך ב-G3 יש את הערכה המעודכנת יותר. ארבע הליבות הן מסוג Krait 400 במהירות של 2.5 ג'יגה-הרץ. מבחינת כמות ה-RAM, בגרסת ה-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ניתן למצוא 2 ג'יגה-בייט ובגרסת ה-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ניתן למצוא 3 ג'יגה-בייט RAM. אנחנו סקרנו את הגרסה החזקה יותר.

כמובן שמיותר לציין שעם מעבד כה חזק וכמות RAM כל כך גדולה שמעניקה חופש אבסולוטי גם לאפליקציות צד שלישי, הביצועים של ה-G3 היו פנטסטיים: לא נתקלנו בתקיעות או השהיות כלשהן במהלך השימוש ונהנו מאוד. בצד המספרים של המבחנים הוא השיג ב-Quadrant ציון של 23,024 נקודות, וב-AnTuTu הוא הגיע ל-35,428 נקודות. יכול להיות שמדובר במספרים קצת נמוכים לעומת המתחרים, אך אין לשכוח שלהם יש מסך 1080p ולא 1440p, מה שמצריך כוח עיבוד נוסף.

G3OS2-Graph

G3Antutu4-Graph

שיחות, הודעות וקישוריות

האפרכסת והרמקול של המכשיר הצליחו לספק לנו תוצאות מצוינות ולא נתקלנו בעיות שמע, שהרמקול של ה-G3 מתעלה בעצמתו על זה של ה-G2. מדובר ברמקול מונופוני יחיד, כך שאין לצפות לקבל איכות צלולה כמו במכשיר עם רמקולים סטראופוניים, כגון ה-One M8.

אפליקציית אנשי הקשר קיבלה גם היא את העיצוב השטוח והפשוט, אך מלבד זאת, אין הרבה מה לספר עליה. היא מחולקת לכ-4 קבוצות שונות בטאבים שונים והיא לא כוללת שילוב חברתי כמו ב-Sense או אופציית התקשרות או שליחת הודעות מהירה כמו ב-TouchWiz.

מבחינת קישוריות, ה-G3 מצויד בכל טוב ולא חסר בו כלום: הוא תומך תמיכה מלאה ב-LTE קטגוריה 4 עם מהירות של עד 150 מגה-בייט/לשנייה וגם בדור 3 בקלות, ככה שהוא מותאם לכל דור 4 שיהיה בארץ, ברגע שיגיע. הדברים הבסיסים מגיעים בגרסאות הכי חדישות שלהם: ה-Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ביחד עם האופציות המגוונות שלו, DNLA, Direct ונקודת גישה חמה לשיתוף אינטרנט נמצאים. A-GPS ו-Bluetooth 4.0 הם כמובן סטנדרט, כשה-NFC גם לא נפקד מהמכשיר. ה-G3 מגיע עם חריץ הרחבת זכרון microSD עם תמיכה עד 128 ג'יגה-בייט ו-microUSB 2.0 שיש לו גם יכולת USB OTG וגם SlimPort שמשמשת כאופציית TV-OUT, כשניתן לקנות מתאמים כדי שהפונקציות הנ"ל יעבדו. חיישן האינפרא-אדום (IR) נמצא בצידו העליון ויש לו יישום ייעודי לשליטה בטלוויזיה, ממירים, מערכות שמע וכ'ו.

מולטימדיה

כחלק ממגמת העיצוב של LG, נגן המוזיקה קיבל עיצוב שטוח סגלגל. מלבד העובדה שהוא מנגן הכל, כולל קבצי FLAC, אין בו יותר מידי דברים יוצאי דופן. ניתן למצוא קליפ רשמי של אותו שיר שמושמע ביוטיוב ויש אופציה לשידור חיצוני עם DNLA. כמו כן מוצאים מקשי שליטה מהירה בחלון ההתראות וגם במסך הנעילה, ביחד עם תמונת האלבום, כשזו אפשרות חדשה מ-KitKat. ישנו גם אקווליזר עם הגדרות קבועות מראש או לפי התאמה אישית וגם אופציה לשנות את מהירות ההשמעה של השיר. איכות השמע באוזניות הייתה נקיה להפליא.

LG-G3-Logo

נגן הוידאו עשיר במגוון רחב של תכונות. הטריקים המוכרים מה-G2 נותרו על כנם: באמצעות החלקת אצבע בשני צידי המסך להוריד את הבהירות (בצד השמאלי של המסך) ולהחליש או להגביר את עוצמת הקול (בצד ימין של המסך). החלקת האצבע לכל אורך המסך תעביר את הסרטון קדימה/אחורה, וכן ניתן לבצע זום פנימה באמצעות שתי האצבעות. יש גם אפשרות להריץ את הוידאו מהר יותר או לאט, וכן להעביר אותו לחלון קטן על המסך. מבחינת הרצת קבצי וידאו, הצלחנו להפעיל כל קובץ וידאו מלבד הסוג MOV עד לרזולוציה של 2K/Quad HD ללא כל קשר לפורמט או לקידוד האודיו של אותו קובץ. ביחד עם הרזולוציה הגבוהה, סרטונים ב-Full HD או Quad HD נראים פשוט פנטסטי על המסך. נהנו מאוד.

מיקוד לייזר

אחד מהמאפיינים ש-LG מדגישה ב-LG G3 הוא המצלמה. מדובר באותה מצלמת 13 מגה-פיקסלים מהשנה שעברה, אך עם לא מעט שדרוגים שנועדו לעשות אותה טובה בהרבה מזו של ה-G2. לא רק שבזכות השדרוגים החדשים ניתן לבצע מיקוד מהיר ומדויק יותר, על פי LG, אלא גם לצלם תמונות בהירות ונקיות גם בתנאי תאורה חלשים. כדי לעמוד בציפיות האלה, LG ציידה את ה-G3 עם מבזק True-Tone, שהוא בעצם מבזק LED כפול עם חיישן קר/חם מתאים, כמו זה שב-iPhone 5s. זה גורם לתמונות לצאת טבעיות יותר בהשוואה למבזק LED יחיד. מיקוד הלייזר שנמצא משמאל למצלמה אמור לתת דיוק מהיר יותר מכיוון שזוהי קרן לייזר, ולכן אין זה משנה אם אנחנו מצלמים באור או ביום, הקרן עושה את עבודתה בצורה שווה בשתי הסיטואציות, כשתפקידה הוא למדוד את מרחק של ה-G3 מהאובייקט המצולם. וכמובן לא נשכח את ה-OIS: מייצב התמונות האופטי יעלים את רעידת הידיים המוכרת בצורה חכמה יותר ב-G3 ויעניק תמונות משופרות יותר.

קרא עוד:  תמונות גב של LG V60 ThinQ הודלף, בדרך להכרזה בברצלונה

LG הפכה את ממשק המצלמה לממשק מינימלי, עם כמה שפחות הגדרות הנראות לעין. אך אם אם כן רוצים לשנות את הגדרות הצמצם, לא נתקלים בקשיים במציאת ההגדרות שרוצים או בחירת מצב צילום מין הרבים שה-LG G3 מציע, בדומה למגוון שיש ב-G2.

מבחינת איכות התמונה, ה-LG G3 הוא בעל המצלמות הכי טובות שיצא לנו לראות בדור הנוכחי. רמת הפירוט טובה מאוד, עם צבעים מדויקים, חשיפה טובה, וניגודיות עשירה. התמונות המופקות במצב האוטומטי מדויקות ביותר במונחים של לכידת הסצנה כמו שהיא באמת, והיא לא מפיקה צבעים זחיחים או כהים מידי. כמו כן, לא נתקלנו בקצוות מטושטשים. מבחינת החסרונות, כשמסתכלים על התמונה ברזולוציה מלאה, נחשפת לנו חלק מהפרטים העדינים כבעל השפעת ציור שמן. לטווח הדינמי ישנו גם מספר בעיות, כשצללי החשיפה קצת לוקים בחסר ויש דגשים מוגזמים באזורים כהים יותר ובהירים יותר, בהתאמה. אך מדובר בחסרונות מינוריים כשהיתרונות מתעלים על החסרונות בצורה בולטת למידי.

ב-HDR אנחנו מקבלים פתרון מינורי לבעיית הטווח הדינמי, שכן צילום כמה סצינות במצבי חשיפה שונים גורמת לתמונה הסופית לצאת יותר טובה בהיבט הזה, גם אם זה מגיע באיבוד כמות פרטים מינורית. כמו כן, מיקוד הלייזר גם מפיק מיקוד תמונה מהיר מאוד, אך לא שמנו לב להבדל משמעותי בין ה-G3 למתחרים שנוכל לספר לכם עליו. הפנורמות יוצאות הרבה יותר טובות הודות למייצב התמונה האופטי, שעושה שרירים בדיוק במצבים האלה, שזקוקים לו הרבה יותר.

צילום וידאו 4K

LG G3  מגיע עם אפשרות לצילום וידאו ב-2160p/[email protected] ב-2 הרזולוציות, כמו כן עם צילום איטי של [email protected] קצת התאכזבו לגלות שאין אופציה ל[email protected], אך לא נבכה על חלב שנשפך.

בצילום וידאו ב-4K ה-G3 מצלם בדיוק כמו בתמונות הסטילס: רמת החשיפה, הניגודיות וכמות הפרטים בוידאו משביעים רצון ומפיקים איכות משובחת. מייצב התמונה האופטי ביחד עם מיקוד הלייזר ידאגו לטפל בתופעת רעידות הידיים בצורה משופרת, בעוד כשל-Snapdragon 801 לא הייתה בעיה כלל וכלל להישאר על 30FPS במהלך צילום הוידאו ולא נתקלנו בריצוד אחד. קצב הביטים מגיע ל-30 מגה-בייט/לשנייה, מה שאומר שב-4K הקובץ עלול לתפוח לממדים מפחידים בשניות ספורות של צילום. ב-1080p נשמרת האיכות הטובה אך אנחנו מקבלים קובץ ששוקל הרבה פחות. קידוד האודיו הוא 156 קילו-ביט/לשנייה, עם הקלטת קול סטראופונית ב-48 קילו-הרץ. ניתן לשמוע בבירור במהלך הוידאו ש-LG הוסיפה פונקציה לביטול רעשי רקע.

סוללה

LG G3  מגיע עם סוללה נשלפת של 3000mAh, שזהו אותו נפח שניתן למצוא ב-G2. ובכן, עם הגדלת גודל המסך והרזולוציה ל-5.5 ו-1440p, גם מעבד ה-Snapdraon החסכוני לא יכל למנוע את העובדה הבאה: חיי הסוללה של ה-G3 פחות טובים מאותם חיי סוללה מצוינים שכל כך נהנו מהם ב-G2. הסיבה? השארת נפח הסוללה בגודל דומה. מבחינת הזמנים, עם Google Now שדולקת ברקע ושימוש ב-Wi-Fi לאורך כל היום ללא 3G עם זמני שימוש סבירים בהחלט, הצלחנו להגיע ליום וחצי בקלות. אם היינו משתמשים באותם תנאי אך עם 3G ולא עם Wi-Fi, סביר להניח שהיינו מגיעים לסוף יום גם בקלות. בסך הכל מדובר בחיי סוללה סטנדרטיים וטובים בהשוואה למתחרים הקיימים לו, אך כשה-G3 פחות טוב מקודמו, איך אפשר שלא להתאכזב?

וידאו: LG G3 בסקירה מלאה

האם לשדרג?

התשובה היא ללא כל צל של ספק, כן. היכולת של LG לספק מסך בגודל כזה גדול, כשהמחשבה הראשונה בדרך כלל שעוברת בראש היא שמדוברת בפאבלט, ולספק מכשיר שמרגיש ביד בהרבה יותר פחות ועוד לתת לו אפשרות לשימוש נוח מאוד ביד אחת, הפליא אותנו מאוד, וזה מה שהכי אהבנו בו. אולי אין לו את האלומיניום של HTC או אפל, אך גם לקומפקטיות שלו יש מקום של כבוד בפני עצמו. המסך, למרות שהתאכזבנו מהבהירות שלו, עושה את ההבדל מהמתחרים והאיכות שהוא מפגין עדיין משובחת וחדה מאוד, כשההבדל ניכר מאוד בסרטונים, משחקים ותמונות. LG עשתה עבודה נהדרת בהתאמת הממשק שלה לעיצוב השטוח והמודרני והממשק זורם וכיף להשתמש בו. ביצועי ה-G3 נותרו גבוהים, ואם לוקחים בחשבון את הרזולוציה הגבוהה שצורכת ביצועים יותר גבוהים, מה שגורם לתוצאות יותר נמוכות במבחנים לעומת המתחרים, זניח ביותר, ועדיין מדובר במכשיר שעושה את עבודתו כראוי.

המצלמה היא מה שציפינו ממנה ו-LG עשתה בה עבודה מצוינת: היא מפיקה תמונות ברמה גבוהה מאוד גם בסטילס וגם בוידאו בכל פרמטר ומצב אפשרי, הודות למיקוד הלייזר ומייצב התמונה האופטי, שאת שימושיהם הם עושים בצורה נאמנה. תכני המולטימדיה, הקישוריות, הרמקול (שמפיק עוצמה שקרובה מאוד ל-2 הרמקולים של HTC) והאפרכסת גם משביעים רצון. חיי הסוללה בשורה התחתונה מפיקים ל-LG G3 זמן עבודה ארוך מאוד, אך בהשוואה ל-G2, הוא נתקל בנחיתות מסוימת, אך גם על זה ניתן לסלוח. אז בשורה התחתונה, במגוון מכשירים אנדרואידים כל כך רחב שכל המכשירים דומים זה לזה, ה-G3 כן מצליח להתבלט ולזכות למקום של כבוד משלו לעומת ה-S5, ה-One M8 וה-Xperia Z2.

LG G3

מכשיר ה-LG G3 הוכרז במאי 2014. הוא ממשיכו של ה-LG G2 ומציג לראשונה מסך ברזולוציית QHD של 1440x2560. המכשיר רץ על שבב מרובע ליבה Snapdragon 801, מצויד במצלמה 13 מגה פיקסל עם מיקוד לייזר אוטומטי, רץ על מערכת האנדרואיד 4.4 וכולל סוללה בהספק של 3,000mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".