מימין F310, באמצע F360 ובשמאל F320.

כאשר חושבים על משקפי תלת-מימד התמונה הראשונה אשר קופצת לראש היא של המשקפיים העבים, הגדולים והמסורבלים אשר מחולקים בכניסה לקולנוע, לכן אין זה מפתיע שמשקפי תלת-מימד נתפסים כחפיץ בלתי נחשק בעליל.

למי יש קל יותר
סמסונג זיהתה את הבעיה הזו עוד קודם והשיקה בתערוכת CES של 2011 את משקפי התלת-מימד האקטיביים הקלות בעולם, אשר הציגו עיצוב נחשק והיו דקיקים וקלילים. כעת, בדיוק שנה אחרי מציגה LG בבלוג הרשמי של החברה סדרה של משקפי תלת-מימד חדשים קלים ממותגים ומעוצבים. בעוד המשקפיים של סמסונג שוקלים 28 גרם, הדגם הקל של חברת LG, ה-F310, שוקל רק 13.5 גרם. אך אין זה הוגן להשוות בניהם מכיוון שהמשקפיים של LG הם מסוג פסיבי כלומר שאין הם מכילים רכיבים אלקטרוניים וכי חסימת התמונה עבור כל-עין מתבצעת באמצעות שכבת פילם (Film Patterned Retarder או FPR בקיצור) על גבי המשקף אשר משמש כפילטר קדמי, בעוד משקפי התלת-מימד של סמסונג כוללות רכיבים אלקטרוניים לרבות סוללה או מקלט אינפרא-אדום/שן כחולה אשר "מכבידים" על הלובש אותם.

עבור אנשים אשר כבר צופים אשר מרכיבים משקפי-ראייה ישנו הדגם F320 אשר אינו כולל מסגרת, נצמד באמצעות תופסנים למשקפי-ראיה קיימים ושוקל כ-5.5 גרם.

מימין F310, באמצע F360 ובשמאל F320.

 

לא רק מעוצבות גם ממותגות
הסדרה החדשה לא רק קלה מבעבר אלא גם ממותגת וכוללת את הדגם F360, דגם אשר פותח בשיתוף פעולה עם חברת העיצוב הצרפתית Alain Mikli. עיצובם עשוי  חצי-מסגרת ובעל עדשות קעורות והם נראים יותר דומים למשקפי-שמש מסורתיים ולא ל"מפלצות הפלסטיק" שאנו מכירים מבית-הקולנוע. המשקפיים המעוצבים שוקלים 16 גרם בלבד וניתן אף לקחת אותם לבתי-קולנוע אשר מציגים סרטי תלת-מימד בשיטת RealD עם משקפי FPR.

קרא עוד:  אפליקציית Apple TV זמינה בישראל - גם בטלוויזיות סמסונג

מחירם של המשקפיים טרם פורסם, אך על-פי החברה "לעומת משקפי תלת-מימד אקטיביים, משקפי התלת-מימד של LG יהיו במחיר בר-השגה ויאפשרו לקבוצות גדולות של אנשים ומשפחות לצפות ביחד בתכנים תלת-מימדיים". מלבד משקפיים קלים ומעוצבים, קו-הטלוויזיות של 2012 יכלול גם "שלט-קסם" חדש הכולל שליטה באמצעות מחוות-תנועה וזיהוי קולי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.