חברת LG הכריזה אמש על מסך ה-Quad HD AH-IPS הראשון מסוגו לטלפונים חכמים. מדובר במסך האיכותי ביותר שיש כיום בשוק בעל רזולוציה חסרת תקדים של 2566×1440 עם צפיפות פיקסלים של לא פחות מ-538ppi.

המסך בגודל 5.5 אינצ' ומביא סטנדרטים חדשים לשוק המובייל העולמי גם לעומת מסכי ה-Full HD של היום. עוביו 1.21 מ"מ ומסגרתו בעובי של 1.2 מ"מ בלבד, זאת לעומת מסך ה-5.2" Full HD ש-LG שחררה בחודש שעבר, ה-Quad HD ודק יותר ב-12 אחוז.

ב-LG אומרים שהצבעים יהיו עשירים יותר והמסך יהיה חד יותר בהשוואה לדור המסכים הנוכחי, הוא יוכל להציג דפי אינטרנט באופן שווה לאיכות מסך המחשב וסרטים יוצגו לפחות באיכות ששווה לנגני ה-Blu-ray. הצגת טקסטים ומסמכים הופכת לנוחה מתמיד וחדה הרבה יותר וזאת לעומת מסכי Full HD הקיימים.

סגן הנשיא וראש LG Display ד"ר Byeong-koo Kim מסר "LG Display שהיו הראשונים להציג את מסכי ה- Full HD עם הרזולוציה הגבוהה ביותר למכשירי הסמארטפון ב-2012, וכעת אנו עושים זאת שוב עם מימוש טכנולוגית ה-QHD במסכים ניידים. יחד עם טכנולוגיות פורצות דרך אלו, LG Display תמשיך לתת מענה לסטנדרטים הגבוהים שהביאה לעולם מסכי הניידים. אנו נשמח לראות את המסך הזה עושה את הדרך לשוק, לפחות בשנה הבאה."

כתב: להב אבנר