אפל (Apple) מתכוננת להשיק טלפון המצויד במסך גמיש, ומשתפת פעולה עם היצרנית LG לצורך פיתוח חומרה מתאימה. לפי הדיווח, מעוניינת אפל לרכוש מ-LG מסכים מתקפלים, כמו גם רכיבים אלקטרוניים שונים כגון מעגל מודפס גמיש, הנדרשים לצורך ייצור מכשירי סמארטפון גמישים.

במידה ואכן תצליח LG לספק לאפל את הטכנולוגיה הדרושה לפי לוח הזמנים שלפי הערכות יקרה עוד כשלוש שנים, עשויה החברה להשקיע לא פחות מ-2.6 מיליארד דולרים בהקמת מפעל משותף לה ול-LG לייצור מסכי OLED. ב-LG שואפים ללא ספק להגיע למצב דומה לזה של סמסונג (Samsung), המתחרה מבית, שהיא אחת מספקיות הרכיבים המרכזיות של אפל וצפויה להרוויח יותר ממאה דולרים על כל מכשיר אייפון X שיימכר (סמסונג היא הספקית הבלעדית למסכי ה-OLED של דגם האייפון החדש).

אם אכן תשיק אפל בשנת 2020 טלפון בעל מסך גמיש, היא כנראה לא תהיה הראשונה לעשות זאת. לפי דיווחים קודמים, מעוניינת סמסונג להציג דגם ראשון בעל עיצוב גמיש ייחודי כבר בשנה הבאה, וגם ב-LG עשויים להשיק מכשיר מתקפל בשלב מוקדם יותר בכדי לא להישאר מאחור.

האתגר המשמעותי בייצור מסכים מתקפלים אינו רק המסכים עצמם, שכבר הוצגו בפעולה בכנסי טכנולוגיה שונים, אלא היכולת לייצר אותם בכמויות גדולות ובמחיר סביר. בהנחה כי מדובר בבעיות פתירות, ייתכן בהחלט שזו תהיה המהפכה הגדולה הבאה בתחום לאחר המסך נטול המסגרת שהופך אט-אט לסטנדרט מקובל בשוק.