היצרנית הקוריאנית LG עומדת לחשוף בתערוכת הסלולר בברצלונה (MWC 2018) שתיערך בעוד כשבועיים דגם משודרג של מכשיר הטלפון V30. אחד מהחידושים אותם יביא עמו דגם זה הוא מערכת אינטליגנציה מלאכותית עבור המצלמה, שתאפשר בחירה אוטומטית של מצב הצילום הטוב ביותר לכל סיטואציה. תכונה זו דומה למערכת שאותה הציגה וואווי (Huawei) עם דגם ה-Mate 10 שלה, אלא שבניגוד ליצרנית הסינית שהתקינה במכשיר מעבד נפרד לחישובי אינטליגנציה מלאכותית, ב-LG בחרו שלא להשתמש בחומרה ייעודית.

במקום זאת, נשענת המערכת על אלגוריתם שנכתב לאחר סריקה של יותר מ-100 מיליון תמונות. בעת הצילום, ינתח האלגוריתם את האובייקטים המופיעים על המסך וימליץ בהתאם על מעבר לאחד משמונה מצבים שונים: פורטרט, אוכל, חיות, נוף, עיר, פרחים, זריחה ושקיעה. כל אחד מהמצבים הללו כולל הגדרות שונות למיקוד ותאורה, ליצירת צילומים מוצלחים במיוחד. בנוסף, המערכת מסוגלת לזהות מוצרים שונים, להציג על המסך את שמם ואף לקשר לחנות שבה ניתן לרכוש אותם.

ב-LG מבטיחים כי חלק מתכונות האינטליגנציה המלאכותית יעשו את דרכם במועד מאוחר יותר גם לדגמים הקיימים של החברה, בהם ה-V30 המקורי, אם כי עדיין לא ברור אילו תכונות בדיוק ומתי זה יקרה – סביר להניח שפרטים נוספים בעניין זה יגיעו לאחר תערוכת הסלולר שבה מעוניינת החברה להתמקד בחשיפת הדגם החדש.

וידאו: מה חשבנו על V30?