זמן קצר אחרי שהכריזה על ה-G Pad II 8.0 בעל התצורה המאכזבת משהו, אם לא מאוד, הכריזה היום LG על טאבלט נוסף בסדרה החדשה הפעם עם מסך בגודל של 10.1 אינץ' ועם תצורה קצת יותר סבירה.

הטאבלט החדש, ששמו המלא באופן לא מפתיע הוא G Pad II 10.1, מציע מסך IPS ברזולוציה של 1920×1200 פיקסלים. המערכת על שבב לא חדשה, שלא לומר מיושנת, אבל לפחות מדובר ב-Snapdragon 800 של קוואלקום (Qualcomm) ולא ב-Snapdragon 210 כמו בטאבלט הקטן יותר. ארבע הליבות של המערכת על שבב פועלות במהירות של 2.26 ג'יגה-הרץ, והשבב הגרפי הוא Adreno 330. הטאבלט יגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי, עם אפשרות הרחבה באמצעות microSD. המצלמה מאחור מציעה חיישן 5 מגה-פיקסלים והקדמית 2 מגה-פיקסלים. הסוללה לפחות על הנייר סבירה מאוד: 7,400 מילי-אמפר/שעה. העובי של הטאבלט 7.8 מ"מ ומשקלו 489 גרם. המכשיר יוצע גם בגרסת LTE, ובצבעים ברונזה מבריקה ומעין סגול חציל.

הטאבלט יציע מצב קריאה בו תהיה הפחתה של הצבע הכחול כדי להבל על העיניים, אפשרות להרצת שתי אפליקציות זו לצד זו, וככל הראה יגיע מראש עם ערכת ה-Office של מיקרוסופט (Microsoft) לסביבת האנדרואיד וכן 100 ג'יגה-בייט של שטח אחסון בשירות האחסון הענן של מיקרוסופט, OneDrive.

LG תציג את הטאבלט ב-IFA 2015 אז גם אולי תפרסם את המחיר ואת תחילת ההפצה. מה שבטוח הוא שהטאבלט הזה יגיע גם לאירופה, עוד מדינות באסיה להוציא דרום קוריאה, וארצות הברית.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.