גרסת Android 10 למכשירי LG, שהחלה להגיע לאחרונה למשתמשים ברחבי העולם, כוללת ממשק שולחני לעבודה על מסכים חיצוניים, כך חשף בלוגר הטכנולוגיה קארלוס באגנל ב-Twitch השבוע.

LG לא ציינה את הממשק השולחני ברשימת השינויים בעדכון, שכללה לא מעט סעיפים אחרים. לכן, באגנל היה מופתע כאשר חיבר את מכשיר ה-V50 ThinQ 5G שלו למסך חיצוני, וגילה כי הוא יכול לבחור בין שיקוף של מסך הטלפון על המסך הגדול יותר או הצגת ממשק שולחני על המסך הגדול, בעוד הטלפון ממשיך לתפקד כרגיל.

בהדגמה שערך ניתן להתרשם כי הסיבה לאי ההכרזה של LG על הממשק השולחני היא שהוא עדיין לא מושלם: כרגע הוא מינימליסטי מאוד, לא כולל שורת משימות שעליה ניתן לראות את סמלי האפליקציות הפתוחות ומגירת האפליקציות מוצגת באופן לא מאוד מושך.

מצד שני, הממשק הראשוני של LG עובד הרבה יותר טוב מזה המובנה של גוגל (Google), שהיה אמור להיות מושק יחד עם Android 10, אך נותר חסום למשתמשים רגילים. זאת מכיוון שכפי שנחשף לאחרונה, הוא עדיין רחוק מלעבוד כראוי. לעומת זאת, בממשק של LG חלונות האפליקציות ניתנים להזזה, הגדלה והקטנה, ונראה שהכל מגיב כמעט כמו שצריך (אם כי האפליקציות הפתוחות מסתירות את מגירת האפליקציות).

כידוע, LG אינה היצרנית הראשונה שמשלבת במכשיריה ממשק שולחני לעבודה עם מסכים חיצוניים. סמסונג (Samsung) מציעה את DeX מזה כ-3 שנים. תחילה הוא דרש עמדת עגינה ייעודית, אך בשנה וחצי האחרונות עושה החברה מאמצים לחסוך את הצורך ברכישת עמדת עגינה ומציעה כבל חיבור ישיר מ-USB-C ל-HDMI ותוכנה למחשבי Windows ו-MacOS שמתחברת לממשק דרך כבל USB רגיל; במקביל, וואווי (Huawei) החלה להציע עם Mate 20 ממשק שולחני שעובד עם מחשבים של החברה, כמו גם עם כל מסך חיצוני שתומך ב-Miracast. במלים אחרות, מכשירים תומכים של החברה חוסכים לחלוטין את הצורך בחיבור חוטי בין המכשיר למסך.

קרא עוד:  מצלמת 48 מגה-פיקסל מגיעה גם לסדרת ה-K של LG

ב-LG, לעומת זאת, המצב הזה עובד כרגע רק בחיבור של המכשירים דרך מתאם USB-C ל-HDMI והפעלת Desktop Mode תחת Screen Sharing. סביר להניח כי בעתיד ישתפר הממשק, ואולי אף יתמוך בעבודה באופן אלחוטי.

Watch #SGGQA 130: FBI iPhone Unlocking, EU Charge Cables, Android 10 on the LG V50 from SomeGadgetGuy on www.twitch.tv